• In English
 • Україна та Ізраїль домовилися посилити співпрацю в економічній сфері
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 15:06

  30 листопада 2021 року у м. Єрусалим відбулося Дванадцяте засідання Спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва під співголовуванням Міністра оборони України Олексія Резнікова та Міністра житлового господарства, Міністра з питань Єрусалиму та традицій, Міністра з питань зв’язків між Урядом та Кнесетом Держави Ізраїль Зеєва Елькіна.

  Під час засідання сторони висловили задоволення з приводу активної динаміки розвитку двосторонніх відносин, зокрема, в економічній сфері. Набрання чинності Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль (01.01.2021) стало важливим етапом розвитку українсько-ізраїльських відносин.

  Так, сторони визначили напрями співробітництва обопільного інтересу, зокрема, торгівля, сільське господарство, забезпечення продовольчої безпеки Ізраїлю. Також розглянули можливість залучення ізраїльських компаній у національний проект зі створення та реконструкції існуючих іригаційних систем на півдні України та домовилися продовжити співпрацю в енергетичній та освітньо-науковій сферах.

  Крім того, учасники зустрічі обговорили співробітництво у сфері телекомунікацій. Українська сторона запросила провідні ІТ ізраїльські компанії та інвесторів до участі у четвертому українсько-ізраїльському інноваційно-інвестиційному саміті, який відбудеться 15 грудня 2021 у м. Київ.

  У контексті активізації двостороннього співробітництва у галузі охорони здоров`я сторони домовилися про низку програм стажування для українських лікарів за напрямами онкології, трансплантології та інших суміжних спеціальностей.

  Окремо присутні обговорили питання використання в Україні ізраїльського досвіду водоочищення та водопідготовки. Сторони домовилися про започаткування роботи відповідної двосторонньої робочої групи. Сторони висловили взаємну зацікавленість у розвитку туризму та просування таких туристичних продуктів, як релігійний, культурно-історичний та рекреаційний.