• In English
 • Прем’єр-міністр: Уряд продовжує посилювати спроможність медичної системи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 грудня 2020 року о 15:50

  Уряд під час чергового засідання 16 грудня ухвалив низку рішень, спрямованих на підтримку та посилення спроможності медичної системи.

  Зокрема, Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка спрощує ввезення на територію України ліків, що використовуються у протидії COVID-19.

  «Це, у свою чергу, збільшить доступ лікарень до лікарських засобів та медичних виробів, що використовуються у боротьбі з коронавірусною хворобою», — зазначив під час засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Також окремим рішенням було розширено перелік товарів, які ввозяться в Україну та звільняються від сплати ПДВ.

  «Мова йде про тест-системи та обладнання лабораторної діагностики. Цей крок насамперед спрямований на посилення потужності українських лабораторій, що дасть змогу додатково збільшити кількість проведених тестів», — підкреслив очільник Уряду.

  Крім того, Уряд ухвалив рішення, що стосується вдосконалення та оптимізації роботи екстреної допомоги. Як зазначив Прем’єр-міністр, ним пропонується запровадити додаткові критерії виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги.

  «Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні. Це дасть змогу знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів з критичним станом», — наголосив Денис Шмигаль.

  За словами Глави Уряду, норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера.

  Прем’єр-міністр: Уряд продовжує посилювати спроможність медичної системи Прем’єр-міністр: Уряд продовжує посилювати спроможність медичної системи Прем’єр-міністр: Уряд продовжує посилювати спроможність медичної системи