• In English
 • Прем’єр-міністр України: Угода з МВФ на $5.5 млрд може бути підписана вже в квітні
  опубліковано 24 січня 2020 року о 23:49

  Торі Кларк та Андреа Дудік, 

  Bloomberg

  23 січня 2020р 

  За словами прем'єр-міністра цієї країни на Сході Європи, Україна може отримати кредит від Міжнародного валютного фонду в 5,5 мільярдів доларів у першому кварталі цього року.

  У грудні Уряд досягнув угоди на найвищому рівні. Вона, втім, потребує погодження від керівництва кредитора у Вашингтоні, яке можливе після виконання Україною попередніх умов.

  "У нас немає жодних непорозумінь", - сказав Олексій Гончарук в середу в інтерв'ю в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. "Це робочий процес, який потребує певного часу."

  Уряд сподівався на попереднє схвалення кредиту в вересні, тоді як Президент Володимир Зеленський очікував підвищення економічного зростання та залучення іноземних інвесторів. Останні вважають МВФ сигналом того, що в країні проводять дійсно сприятливі для ринку реформи. Але питання незалежності центрального банку та судова тяганина з 2016 року щодо націоналізації найбільшого в країні банку відклали підписання угоди з Фондом.

  На порядку денному в України все ще залишається ухвалення закону, яке би забезпечило унеможливлення повернення націоналізованого державою Приватбанку його колишнім власникам-мільярдерам. За словами Гончарука, це може бути зроблено вже наступного місяця.

  Водночас після зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою Гончарук заявив, що скасування заборони на продаж сільськогосподарських угідь, що є ключовим показником досягнень президента Зеленського у сфері економіки, можливо, не буде необхідним для отримання позики.

  "Я не буду пов’язувати земельну реформу безпосередньо з угодою МВФ", - сказав Олексій Гончарук. "Земельна реформа - це ключова реформа Президента та Уряду".

  Оновлення судової гілки влади та інші структурні реформи обговорювались на зустрічі з керівницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, в якій брав участь і Президент України Володимир Зеленський, йдеться у повідомленні на веб-сайті Президента.

  Продаж боргів

  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Уряд хоче досягти економічного зростання в країні з населенням 42 млн в 5%, тоді як "консервативний" прогноз цього року дорівнює 3,7%. Він припускає, що в майбутньому темп може бути швидшим.

  "Немає нічого надзвичайного у зростанні 7%", - сказав Олексій Гончарук. "Україна зараз — найцікавіший ринок, що розвивається. Тут впроваджуються найсерйозніші реформи".

  Україна цього тижня розмістила євробонди на сумму 1,25 млрд євро ($1,4 млрд) за найменшою відсотковою ставкою 4,375%.

  "Ми заміщуємо борги: віддаємо дорогі, а беремо значно дешевші", - сказав Олексій Гончарук. "Розміщення євробондів сьогодні дозволить нашому бюджету заощадити 2 млн гривень ($81 600) на день."