• In English
 • Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 травня 2021 року о 14:40

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном під час його візиту в Україну.

  «Ми налаштовані на всебічну активізацію двостороннього політичного та секторального діалогу. Впевнений, що спільність інтересів України і США щодо всього спектру відносин є надійним фундаментом для розвитку взаємодії та стратегічного партнерства у політико-безпековій, оборонній, торговельно-економічній, енергетичній, технологічній та інших сферах», — відзначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр України та Держсекретар США під час зустрічі обговорили широке коло питань двосторонніх відносин, враховуючи безпекову ситуацію, імплементацію реформ та співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

  Денис Шмигаль наголосив, що Україна неухильно дотримується курсу реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією та забезпечення верховенства права.

  «Забезпечення ефективної діяльності антикорупційних інституцій, доброчесності й незалежності судової системи та прокуратури є частиною нашого порядку денного як у контексті євроатлантичної інтеграції, так і критерієм для продовження співпраці з МВФ і Світовим банком», — зауважив Глава Уряду.

  У ході розмови Прем’єр-міністр поінформував Державного секретаря США про ухвалення закону, який розблокував процес приватизації великих державних підприємств в Україні, та закликав Сполучені Штати брати участь в приватизаційних аукціонах.

  Денис Шмигаль подякував американській стороні за сприяння посиленню обороноздатності України та надання військово-технічної підтримки.

  «Ми високо цінуємо послідовну позицію США щодо питання несприйняття і негайного припинення агресивних дій Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях та вздовж державного кордону з Україною», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду також висловив вдячність Ентоні Блінкену за його позицію щодо будівництва «Північного потоку-2» та за розуміння наслідків завершення проекту для України і країн Центральної Європи.

  «Довгостроковим механізмом гарантування невикористання «Північного потоку-2» у якості енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію», — зазначив Денис Шмигаль.

  Зі свого боку Ентоні Блінкен наголосив, що Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну, її територіальну цілісність і недоторканність.

  Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин Прем’єр-міністр України та Державний секретар США обговорили питання двосторонніх відносин