• In English
 • Прем’єр-міністр України обговорив із Прем’єр-міністром Польщі питання дозволів на міжнародні вантажні перевезення та запросив відвідати Україну
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 жовтня 2019 року о 16:58

  У ході першої телефонної розмови з Прем’єр-міністром Республіки Польща Матеушем Моравецьким Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук привітав його з перемогою на парламентських виборах.

  Зі свого боку пан Моравецький відповів взаємністю, привітавши Олексія Гончарука з нещодавнім призначенням на посаду.

  Прем’єр-міністр України продовжив розмову проханням до Глави польського Уряду якомога швидше призначити голову польської частини українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

  Окрім цього, в ході розмови Прем’єр-міністр України підняв наступне питання: «Нестача дозволів з боку Республіки Польща на здійснення Україною міжнародних вантажних автомобільних перевезень створює проблеми для тисяч українців, а також є чинником штучного обмеження розвитку двосторонніх торговельних відносин».

  Глави українського та польського Урядів детально обговорили виклики, які постали в контексті цієї ситуації, та погодили, що вирішення цієї проблеми наприкінці жовтня шукатимуть міністри інфраструктури обох держав під час зустрічі українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

  Глава українського Уряду також наголосив на пріоритетах для України, а саме: збереження та посилення європейської та євроатлантичної інтеграції, забезпечення верховенства права та проведення судової реформи, викорінення корупції, зростання економіки. Останній пункт включає відкриття прозорого та збалансованого ринку землі, приватизацію та співпрацю з МВФ.

  У відповідь пан Моравецький зазначив, що окреслені реформи є надзвичайно важливими, відтак Республіка Польща надалі надаватиме підтримку Україні на шляху її розвитку.

  Насамкінець Прем’єр-міністр України наголосив на важливості двосторонніх стратегічних відносин України та Республіки Польща та запросив Главу польського Уряду відвідати Київ із офіційним візитом.


  Прем’єр-міністр України обговорив із Прем’єр-міністром Польщі питання дозволів на міжнародні вантажні перевезення та запросив відвідати Україну