• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна та Франція уклали угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 травня 2021 року о 12:10

  Уряд України та Уряд Французької Республіки уклали чотири рамкові угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро. Підписання угод відбулося в межах офіційного візиту Міністра економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мера у Київ 13 травня.

  За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, укладені міжурядові угоди сприятимуть розвитку країни, покращенню життя українців та підвищенню рівня кооперації з Французькою Республікою.

  Сторони підписали угоди, які передбачають реалізацію проектів щодо:

  • постачання 130 електровозів компанією «Альстом» на загальну суму до 900 млн євро. Рівень локалізації виробництва становитиме 35%.
  • постачання спеціалізованої рятувальної техніки для роботи на висотних будівлях, 370 автодрабин на суму до 300 млн євро. Цей проект має стати основою для оновлення пожежної техніки для гасіння пожеж та рятування людей у висотних будівлях.
  • покращення водопостачання у Луганській області на суму 70 млн євро. Доступ до якісної питної води отримають мешканці понад 20 міст та селищ.
  • покращення водопостачання у Києві на суму 70 млн євро. Реалізація проекту дозволить покращити якість питної води в столиці України для понад 25% її мешканців.

  «Усі проекти передбачають локалізацію на українських підприємствах від 30% та вище. Що цілком відповідає нашій стратегії розвитку національного виробництва», — зауважив Денис Шмигаль.

  Як зазначив очільник Уряду під час підписання, відповідно до нової Стратегії національної безпеки, Французька Республіка є однією з десяти стратегічних партнерів України.

  «Для нас вкрай важливо продовжувати високий рівень співробітництва, який наразі сформувався між нашими країнами», — наголосив Глава Уряду України.

  Прем’єр-міністр подякував Французькій Республіці за підтримку, яку вона надає Україні.

  Підписання угод відбулося за онлайн-участі Президента України Володимира Зеленського. Глава держави привітав підписання угод та зазначив: важливо, що такі проекти реалізуються на високому державному рівні.

  Зі свого боку Міністр економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мер підкреслив, що Україна має значний економічний потенціал і можливості. Він додав, що в України та Франції багато спільного для того, щоб разом працювати на майбутнє.

  Прем’єр-міністр: Україна та Франція уклали угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро Прем’єр-міністр: Україна та Франція уклали угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро Прем’єр-міністр: Україна та Франція уклали угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро Прем’єр-міністр: Україна та Франція уклали угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро