• In English
 • Прем’єр-міністр представив у Верховній Раді ініціативи з підтримки людей та бізнесу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 грудня 2020 року о 13:14

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 4 грудня представив у Верховній Раді пакет законопроектів (№4429, №4430, №4431), спрямований на підтримку людей та бізнесу в разі запровадження жорстких карантинних обмежень. Проекти законів були внесені на розгляд Парламенту Президентом України Володимиром Зеленським.

  «Це необхідні ініціативи, яких потребуватимуть люди, якщо протиепідемічні заходи в Україні будуть посилені», — зазначив Денис Шмигаль.

  За підсумками голосування Верховна Рада схвалила всі три представлених законопроекти в цілому. Вони передбачають наступні програми та ініціативи:

  •         Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.

  •         Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець-юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.

  •         Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.

  •         Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.

  •         Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.

  •         Відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.

  •         Списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.

  •         Збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.

  •         Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв'язку з посиленим карантином — матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.

  Як наголосив Прем’єр-міністр, зазначені кроки мають допомогти людям та чесному бізнесу пройти період жорстких карантинних обмежень у разі їх запровадження. Очільник Уряду подякував Президенту України та народним депутатам «за злагоджену роботу на благо українців».


  Прем’єр-міністр представив у Верховній Раді ініціативи з підтримки людей та бізнесу Прем’єр-міністр представив у Верховній Раді ініціативи з підтримки людей та бізнесу Прем’єр-міністр представив у Верховній Раді ініціативи з підтримки людей та бізнесу