• In English
 • Прем’єр-міністр: Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 жовтня 2021 року о 14:33

  Україна налаштована рішуче реагувати на будь-які прояви антисемітизму, ксенофобії, нетерпимості та не допускати поширення злочинів на ґрунті ненависті. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час свого виступу на Міжнародному форумі з питань пам’яті Голокосту та боротьби з антисемітизмом. 

  Захід проходить у місті Мальме 13-14 жовтня під головуванням Прем’єр-міністра Королівства Швеція Стефана Льовена та за участі короля Карла XVI Густава й королеви Швеції Сільвії, керівництва Європейського Союзу, Глав держав і урядів, представників міжнародних організацій, наукових і громадських установ. 

  Денис Шмигаль зауважив, що пам’ять про жертв нацистського терору в Україні стала частиною історичної самосвідомості українців. 

  «Бабин Яр — один з найважчих споминів про Голокост. Ця трагедія є вічним нагадуванням про необхідність здійснення спільних, рішучих превентивних зусиль із запобігання відродження тоталітарних ідеологій, проявів нетерпимості на етнічному ґрунті», — відзначив очільник українського Уряду. 

  Прем’єр-міністр додав, що Україна стала першою країною на пострадянському просторі, яка ще в 90-ті роки минулого століття включила тему «Голокост» як обов’язкову для вивчення учнями всіх шкіл країни відповідно до рекомендацій Ради Європи. 

  «Ефективність просвітницької роботи держави та громадських організацій демонструє опитування PewResearchCenter, у якому Україна визначається країною з найменшим показником поширеності антисемітських настроїв у Східній Європі», — відзначив Денис Шмигаль. 

  Глава Уряду України також нагадав, що у вересні цього року Верховною Радою України було ухвалено Закон «Про запобігання та протидію антисемітизму», який на законодавчому рівні визначає термін «антисемітизм» та спрямований на запобігання і протидію антисемітизму, його проявам в Україні. 

  «Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу. Вшановуючи її можна сформувати суспільство, для якого характерні почуття толерантності, міжнаціонального та міжконфесійного порозуміння, де права людини є базовими», — зазначив Денис Шмигаль. 

  Міжнародний форум з питань пам’яті Голокосту та боротьби з антисемітизмом зібрав представників 70 країн та організацій. Його результатом має стати підтвердження й перегляд норм Стокгольмської декларації 2000 року та прийняття нових норм, серед яких основне — боротьба з антисемітизмом та запереченням Голокосту.

  Прем’єр-міністр: Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу Прем’єр-міністр: Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу Прем’єр-міністр: Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу Прем’єр-міністр: Пам’ять про трагедію Голокосту є складовою національної пам’яті українського народу