• In English
 • Прем’єр-міністр назвав три інструменти, необхідні для успішного залучення інвестицій в Україну
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 жовтня 2020 року о 17:06

  Для успішного залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій потрібні три інструменти: інвестиційна інфраструктура, інвестиційний клімат і інвестиційні можливості. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час круглого столу з питань стимулювання та розвитку інвестиційної діяльності в Україні.

  Участь у заході взяли посли іноземних країн в Україні, народні депутати, представники Кабінету Міністрів та органів державної влади.

  На початку зустрічі Прем’єр-міністр відзначив успішне проведення 22-го Саміту Україна – ЄС, що відбувся в Брюсселі 6 жовтня. Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель та Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель за результатами Саміту виступили зі спільною заявою, яка засвідчила відданість України європейському та євроатлантичному курсу.

  «Вважаю, це потужний сигнал для міжнародних інвесторів. Цей документ є основою для роботи Уряду і відповідно до нього ми розпочинаємо підготовку до Ради Асоціації, яка запланована на 8 грудня цього року. Політичний вектор нашої країни є незмінний і Уряд продовжує реформи, які дають міцний поштовх для економічного розвитку України», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль зауважив, що інвестиційна інфраструктура, інвестиційний клімат та інвестиційні можливості — це три кити, на яких тримається та розвивається інвестиційна діяльність у будь-якій країні.

  «Потенціал можливостей в Україні величезний. Одна з них, над якою працює Уряд, — це приватизація державних підприємств. Цього року від приватизації ми отримали вже більше, ніж за останні два роки разом. При цьому ми чітко визначаємо три основні умови приватизації: нові робочі місця, сплата податків та додаткові інвестиції», — підкреслив Глава Уряду.

  Також Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд активно користується інструментом державно-приватного партнерства. «Це стосується практично всіх інфраструктурних об’єктів: порти, вокзали, дорожнє господарство. Тут є великий попит і  у внутрішніх, і у зовнішніх інвесторів», — сказав Денис Шмигаль.

  Ключову роль у залученні капіталу, за словами очільника Уряду, є інвестиційна інфраструктура. Одним із найважливіших проектів у сфері функціонування індустріальних та інноваційних парків Денис Шмигаль вважає «Дія. Сіті».

  «За допомогою цього проекту ми хочемо створити віртуальну вільну економічну зону, куди будемо залучати іноземних інвесторів для створення робочих місць на сприятливих умовах. Вигідні податкові ставки, відсутність бюрократії, зручна цифрова платформа для ведення бізнесу й отримання всіх необхідних послуг онлайн — це переваги проекту «Дія. Сіті», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Як зазначив Денис Шмигаль, у контексті інвестиційної інфраструктури,  розглядається низка законопроектів, серед яких так званий закон про «інвестиційних нянь», що створює відповідний супровід для великих інвестицій. «Ми також працюємо над розвитком єдиного інвестиційного вікна Invest in Ukraine і нещодавно представили всеохоплюючий гайд для іноземних інвесторів UkraineInvestGuide», — сказав Глава Уряду.

  Покращення інвестиційного клімату, за словами Прем’єр-міністра, включає боротьбу з корупцією, спрощення ведення бізнесу, підняття України в міжнародних рейтингах, завершення судової реформи й забезпечення справедливого правосуддя для інвесторів.

  «Це загальні й основні напрямки, над якими Уряд працює разом із Верховною Радою для того, щоб виграти геополітичну й регіональну конкуренцію в частині залучення інвестицій в нашу країну», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр назвав три інструменти, необхідні для успішного залучення інвестицій в Україну