• In English
 • Прем’єр-міністр: Наша енергонезалежність – це завдання, яке маємо виконувати щодня
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 березня 2019 року о 12:18

  Енергонезалежність України, так як і ефективне використання енергоресурсів, є завданням всіх рівнів влади, яке має виконуватися щодня.

  Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Форуму «Від енергоефективності до енергонезалежності», що проходить сьогодні, 12 березня, у Києві. Участь у форумі взяв Президент України Петро Порошенко. «Наша енергонезалежність – це завдання, яке маємо виконувати щодня, пам’ятаючи про те, що ми є об’єктом навали ворога. Енергонезалежність – надзвичайно важлива, адже енергетика завжди була видом гібридної зброї проти України. А тепер ми розуміємо, що ствердження енергонезалежності – у наших руках», – сказав Володимир Гройсман.

  За його словами, нові можливості виконання поставлених завдань дала реформа децентралізації, яка віддала громадам ресурси для зростання якості життя. І за роки реформи стає дедалі зрозуміліше, як саме використовують ці можливості. Приклад – тарифи та стан комунальних мереж.

  «Мені свого часу було прикро почути про те, що з 12,5 млрд грн, виділених на підготовку до опалювального сезону, тільки 3 млрд грн були направлені на енергомодернізацію, – зазначив Володимир Гройсман. – Якщо будемо інвестувати в енергоефективність, зможемо досягти нової якості послуг, а для людей вони стануть більш доступними. Тому потрібно більше інвестувати в енергоефективність, енергонезалежність, перестати покладатися на нормативні витрати. Закликаю всіх: давайте формувати політику таким чином, аби стати енергоефективними та незалежними. Так ми досягнемо високих стандартів життя. Я говорю реальні речі».

  Глава Уряду відзначив, що сьогодні потрібно культивувати культуру відповідальності, реалістичності та відкритості – на відміну від помилок нової історії, які призвели до того, що до 2014 року Україна мала неефективну систему управління і розподілу ресурсів.

  «Що таке незалежна держава? Це держава з сильною економікою, сильним військом, високими стандартами життя. Це держава, яка відіграє ключову роль у регіоні та світі. Такі завдання стоять на порядку денному. Завдання, які надзвичайно важливі. Це не лозунги і не заяви – це конкретні кроки, зроблені з 2014 року. Ми зробили свій вибір – європейська та євроатлантична інтеграція. Наше серце – у великій і розвиненій Європі, – сказав Володимир Гройсман. – Ми можемо відкинути безвідповідальність та неповагу, яку демонструють деякі політики через брудну гру в надчутливих питаннях. Я ж бажаю спільного успіху, справжньої незалежності та досягнення нашої спільної мети».

  Довідково

  Порівняно з 2014 роком споживання газу бюджетними установами, теплокомуненерго (ТКЕ) та населенням суттєво скоротилося. Так, у 2018 році таке скорочення склало 24%. В абсолютних цифрах споживання, порівняно з 2014 роком, скоротилося на 6 млрд куб. м.

  За 4 роки (2014-2018 роки) введено 2,2 ГВт нових потужностей, що генерують тепло з альтернативних видів палива. У ці об’єкти залучено понад 500 млн євро інвестицій. Так само за 4 роки програмою «теплі» кредити скористалися 525 тисяч родин, які інвестували у заходи з енергоефективності близько 7 млрд грн. До того ж минулий рік став рекордним для ОСББ. 1,6 тис. ОСББ скористалися програмою «теплих» кредитів на суму близько 470 млн грн.

  Прем’єр-міністр: Наша енергонезалежність – це завдання, яке маємо виконувати щодня