• In English
 • Прем’єр-міністр: Україна очікує включення в санкційні пакети обмеження проти атомної індустрії росії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 лютого 2023 року о 16:46

  Україна закликає партнерів до посилення санкцій проти росії, щоб послабити спроможність агресора вести повномасштабну війну. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спілкування з іноземними журналістами.

  Очільник українського Уряду подякував міжнародним партнерам за вже прийняті санкційні пакети й водночас висловив сподівання, що найближчим часом будуть запроваджені санкції проти атомної галузі росії.

  «Портфель закордонних замовлень компанії «росатом» становить 200 млрд доларів. Зважаючи на окупацію Запорізької АЕС та ядерний шантаж, важливо через санкції дати сигнал росії, що це неприпустимо», — наголосив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр також підкреслив важливість санкціонування фізичних осіб, які безпосередньо впливають на хід повномасштабної агресії, зокрема керівників «росатома» й усіх підприємств, які належать до ядерної галузі росії.

  «Другий крок — це безпосередньо санкціонування самих підприємств і їхніх контрактів, зокрема, з європейськими країнами», — зауважив очільник Уряду України.

  Алмазна індустрія, за словами Прем’єр-міністра, — ще один із секторів, який Україна хотіла б включити до наступного пакету санкцій.

  Також Денис Шмигаль закликав весь цивілізований світ долучитися до створення міжнародного трибуналу з метою засудження військових злочинів політичного керівництва рф.

  «Україна надзвичайно плідно співпрацює з Міжнародним кримінальним судом. Але Міжнародний кримінальний суд може засуджувати лише злочинців, які безпосередньо здійснюють воєнні злочини. Не існує механізму, який засудить злочинні накази, яке віддає найвище політичне керівництво росії», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду України наголосив на важливості створення інструменту міжнародного трибуналу, який дасть змогу засуджувати політиків, російську еліту й безпосередньо путіна за злочини, які він здійснював в Україні з 2014 року.

  Прем’єр-міністр: Україна очікує включення в санкційні пакети обмеження проти атомної індустрії росії Прем’єр-міністр: Україна очікує включення в санкційні пакети обмеження проти атомної індустрії росії