• In English
 • Попри війну, Україна продовжує рух до укладення «промислового безвізу», - Тарас Качка
  Міністерство економіки України, опубліковано 23 лютого 2023 року о 16:20

  Початок переговорів про членство України в ЄС, робота з укладення «промислового безвізу», адаптація українського законодавства до європейського та участь України у Програмі ЄС «Єдиний ринок» – ці та інші питання обговорив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час зустрічі з заступником генерального директора Генерального директорату внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП Європейської Комісії Мейв Руте 23 лютого.
  «Українська промисловість зазнала значних втрат через зупинку підприємств у зоні бойових дій. Однак, ми маємо значні успіхи в імплементації норм ЄС в українське законодавство та продовжуємо рух до укладення «промислового безвізу», що дозволить нам інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС. Ці досягнення та подальша тісна співпраця в економічній, промисловій сферах та галузеве партнерство ставить перед нами амбітну мету – розпочати переговори про членство в ЄС до кінця 2023 року», - зазначив Тарас Качка.
  Заступник Міністра підкреслив, що на цьому етапі нам важливо використати успіхи в адаптації законодавства для прийняття спільних рішень. Це покращить доступ до ринку ЄС та забезпечить економічне зближення між Україною та Євросоюзом. Тарас Качка наголосив на важливості підтримки України з боку європейських партнерів у цей складний для України час.
  Так, сторони розглянули прогрес у проведенні оціночних місій та роботу з адаптації законодавства. Україна продовжує виконувати всі необхідні кроки для укладення Угоди про відповідність і прийнятності промислової продукції (АСAА). Крім того, сторони відмітили прогрес у роботі над взаємним відкриттям ринків у сфері державних закупівель. Заступник Міністра наголосив, що участь у Програмі ЄС «Єдиний ринок» посилить конкурентоспроможність українського малого і середнього бізнесу.
  Наостанок, учасники зустрічі обговорили можливість проведення Шостої зустрічі високого рівня Діалогу Україна-ЄС в Україні цієї весни, важливою темою якої стане розвиток української промисловості та підтримка бізнесу.