Сьогодні Україна виробляє таку кількість різної зброї, яка у 2022 році здавалася б неможливою. У 2023 році виробництво зброї зросло втричі. А за перші 8 місяців цього року виробництво нарощено ще удвічі. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Форумі оборонних індустрій. Захід відбувся 1 жовтня за участі Президента України Володимира Зеленського.
«Наша мета — побудувати один із найсучасніших оборонно-промислових комплексів. Президент України чітко сформулював наше стратегічне завдання: “демократія має бути краще озброєна, ніж тиранія”. І це безумовний пріоритет нашого Уряду», — наголосив Денис Шмигаль.
Як відзначив Прем’єр-міністр, на закупівлю озброєння та військової техніки наступного року Уряд заклав у проекті державного бюджету на 65% більше коштів. Це зростання майже на 300 млрд грн, або на 7 млрд доларів.
«Держава не просто збільшує бюджет на закупівлю озброєння. Ми створюємо умови для того, аби отримати технологічну перевагу над ворогом. Продовжуємо робити ставку на приватний сектор. Продовжуємо робити ставку на партнерство з міжнародними компаніями у розробках та виробництві сучасної зброї», — зауважив Денис Шмигаль.
За словами Прем’єр-міністра, Україна цьогоріч виробить 1,5 млн дронів саме завдяки долученню й підтримці приватних компаній. Український defense-tech кластер Brave1 збільшує гранти для оборонних стартапів. Тепер розробники можуть отримати до 8 млн грн безповоротних коштів.
Денис Шмигаль також зазначив, що до спеціального податкового режиму «Дія.City» приєдналося більш ніж 200 defense-tech компаній. І для виробників зброї наразі формується механізм довгострокових контрактів.
«Маємо також чіткі пріоритети, яку саме номенклатуру треба виготовляти. Перш за все — це різні види дронів, в тому числі наземні роботизовані системи. Продовжуємо створення повноцінної ракетної програми, зокрема балістичного озброєння. Розширюємо власне виробництво снарядів усіх типів. Вийшли на дуже значні обсяги виробництва артилерійських систем та різної броньованої техніки. Інвестуємо в розробки засобів радіоелектронної боротьби», — відзначив очільник Уряду.
Серед стратегічних завдань, за словами Прем’єр-міністра, — це посилення далекобійності української зброї, «аби в європейській частині росії не було жодного безпечного місця, куди б не могли прилетіли «уламки» наших дронів і ракет».
Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна має надійну підтримку партнерів. Оборонні компанії з різних куточків світу вже заходять на український ринок, будують виробництва, планують інвестиції та партнерства з нашими зброярами.
«І в цьому контексті для нас дуже важливою є ініціатива, коли наші союзники фінансують виробництво саме української зброї. Наш ОПК має надзвичайний потенціал і може виробляти ще більше. Хочеться особливо відзначити лідерство Данії, яка планує інвестувати в українську оборонну промисловість більше 600 млн доларів», — зауважив Прем’єр-міністр.
Як підкреслив Денис Шмигаль, Україна будує арсенал не просто для перемоги, а і для майбутньої безпеки всієї Європи та світу.
Прем’єр-міністр подякував всім українським зброярам, інженерам, розробникам, підприємцям за їхню роботу.