• In English
 • Прем’єр-міністр: Підготовка до зими поблизу лінії фронту — великий виклик, над яким Уряд активно працює
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 липня 2024 року о 17:20

  Підготовка до зими поблизу лінії фронту — великий виклик, над яким Уряд активно працює. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання Уряду в Донецькій області.

  «У багатьох громадах деревина є основним засобом для обігріву приміщень. Тому Міндовкілля отримує доручення розробити нормативно-правовий акт, який дасть «зелене світло» для самостійної заготівлі деревини жителями населених пунктів. Ця процедура має бути чітко регламентована, аби люди змогли заготовити достатньо дров без шкоди для наших лісів», — підкреслив очільник Уряду.

  Також Міністерству енергетики, Міністерству економіки, Міністерству фінансів спільно з Віце-прем'єр-міністром — Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій доручено терміново напрацювати механізм розподілу гуманітарної допомоги у вигляді скрапленого газу для потреб побутових споживачів. Зокрема, в Донецькій області.

  Як відзначив Денис Шмигаль, в умовах повномасштабної війни в Донецькій області склалася критична ситуація з водопостачанням. Він доручив Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів у найкоротші терміни розробити алгоритм реалізації експериментального проекту. Ідеться про максимальне спрощення будівництва артезіанських та інших типів свердловин.

  Станом на зараз на Донеччині вже діє тисяча свердловин, які забезпечують водою 65% населення. Ще 50 свердловин планується облаштувати найближчим часом.

  Прем’єр-міністр: Підготовка до зими поблизу лінії фронту — великий виклик, над яким Уряд активно працює