• In English
 • Прем’єр-міністр: Найближчим часом очікується суттєве похолодання, тому маємо бути готові до поновлення аварійних відключень
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 січня 2023 року о 14:15

  Тепла погода та святкові дні сприяли зниженню споживання електроенергії, що дозволило протягом новорічних свят не застосовувати відключення. Проте вже вчора, 5 січня, споживання зросло, тому в центральному та східному регіонах, а також в Одесі, Львові, Дніпрі були запроваджені графіки планових відключень. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 6 січня.

  «Відсьогодні очікується суттєве похолодання. Відповідно, зросте споживання та дефіцит в енергосистемі збільшиться. Крім цього, ворог готовий завдати чергового ракетного удару по цивільній та енергетичній інфраструктурі. Тому ми всі маємо бути готові до поновлення аварійних відключень», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Як повідомив Денис Шмигаль, упродовж  5 днів нового року ворог здійснив дві атаки дронами, внаслідок чого пошкоджень зазнали об’єкти генерації та магістральних мереж. Також продовжувались обстріли енергетики на Сході та Півдні. Попри це, енергосистема України працює стабільно.

  «Через 2,5 місяці після початку опалювального сезону можемо сказати, що поки успішно долаємо виклики зими. Зробимо все, аби так залишалось і надалі», — наголосив очільник Уряду.

  Як повідомив Прем’єр-міністр, у підземних газових сховищах України зараз зберігається 11,7 млрд кубів газу, а на складах — 1,2 млн тонн вугілля. Україна також має гроші й допомогу партнерів, аби додатково закупити необхідні ресурси.

  Прем’єр-міністр: Найближчим часом очікується суттєве похолодання, тому маємо бути готові до поновлення аварійних відключень