• In English
 • Представники влади та будівельної галузі обговорили подальші кроки реформи містобудування
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 серпня 2020 року о 17:27

  Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 7 серпня відбувся круглий стіл, присвячений Дню будівельника, за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

  Участь у круглому столі також взяли голова Комітету Андрій Клочко, представники Уряду та будівельної галузі.

  Прем’єр-міністр нагадав, що триває реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції. Уряд зі свого боку спільно з робочою групою, будівельним ринком та профільним парламентським комітетом зробив усе можливе для її успішного завершення. Наступний крок має зробити Верховна Рада.

  «Ми хочемо, щоб бізнес і ринок були залучені до прийняття рішень. Нам потрібні зміни до законодавства. Напрацьований законопроект ще потребує незначних корективів. Ми готові ці корективи робити, щоб створити консолідований, правильний і потрібний ринку документ, який унеможливить корупцію», — сказав Глава Уряду.

  Як підкреслив Денис Шмигаль, ключовим досягненням реформи на сьогодні є новий Реєстр будівельної діяльності.

  «Новий електронний реєстр працює на державних серверах, без доступу сторонніх осіб та без можливості ретроспективно вносити туди зміни. Чесний бізнес зацікавлений у справедливому функціонуванні ринку без корупції», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль додав, що Кабінет Міністрів замість ДАБІ утворив два центральних органи влади: Державну інспекцію з містобудування та Державну сервісну службу містобудування. За словами Прем‘єр-міністра, тепер для подальшої реформи необхідні законодавчі зміни.

  «Ми маємо на меті новим законом прибрати ліцензування та децентралізувати ДІМ. Кожна ОТГ матиме свого інспектора. І забудовник зможе звернутися як до місцевого інспектора, так і до державного у відповідній області, або міжобласній інспекції», — наголосив Денис Шмигаль.

  У свою чергу голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Андрій Клочко повідомив, що Комітет ініціював цю зустріч, оскільки зараз він опрацьовує важливі законопроекти щодо реформи містобудування. «І максимально почути думку і бізнесу, і влади — критично важливо», — зазначив голова Комітету.

  Він також додав, що серед ключових пропозицій законодавчих змін:

  — передача з центрального сервісного органу до уповноважених органів місцевого самоврядування реєстрації та видання документів декларативного та дозвільного характеру;

  — впровадження принципу альтернативності, за яким замовник будівництва зможе обирати: здійснювати реєстрацію у Органі місцевого самоврядування чи у Державній сервісній службі;

  — остаточне скасування ліцензування в будівництві та заміна його на сертифікацію виконробів;

  — право замовника будівництва обирати страхову систему замість дозвільної, механізм досудового оскарження тощо.

  «Під контроль тепер потрапить весь цикл життя містобудівного об’єкта: від планування до знесення. Досвід Грузії нас вчить: якщо відмовитися від контролю взагалі, можна побудувати Батумі за 10 років. Але ще через 10 років ми матимемо фантастичні проблеми з експлуатацією новобудов. І для вирішення цієї проблеми будуть потрібні колосальні кошти», — наголосив Андрій Клочко.

  На думку Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, з ухваленням закону й запровадженням персональної відповідальності суб’єктів видачі дозволів при проведенні децентралізації Державної інспекції з містобудування, ситуація на будівельному ринку стане набагато прозорішою.

  Зі свого боку Голова Державної інспекції містобудування Юрій Васильченко повідомив, що процес створення інспекції на завершальній стадії.

  «У вересні ДІМ має почати виконувати покладені на неї функції з контролю та нагляду за містобудуванням. Але це буде можливо лише за умови внесення необхідних змін у законодавство, які б унормували повноваження ДІМ щодо контролю та нагляду в будівництві», — зазначив він.

  Під час круглого столу Денис Шмигаль привітав представників будівельної галузі з прийдешнім Днем будівельника та подякував їм за те, що в часи кризи вони зберегли робочі місця, забезпечили людей роботою та продовжили будувати Україну.

  Представники влади та будівельної галузі обговорили подальші кроки реформи містобудування Представники влади та будівельної галузі обговорили подальші кроки реформи містобудування