• In English
 • Представники Мінветеранів та Міноборони обговорили створення реформи переходу з військової кар’єри на цивільну
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 06 грудня 2021 року о 16:01

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр та представники профільних директоратів провели спільну нараду щодо системи переходу від військової служби до цивільного життя.

  Зазначимо, що під час першої зустрічі керівництва обох відомств напередодні Дня захисників і захисниць України вдалося чітко окреслити комплекс гострих питань соціального захисту, медичного, психологічного забезпечення захисників України і родин загиблих героїв, які потребують вирішення.

  Відкриваючи нараду Юлія Лапутіна наголосила, що в умовах, коли в нашій країні вже зараз є понад 400 тисяч ветеранів, існує необхідність запровадження ефективної моделі переходу з військової кар’єри до цивільного життя.

  «Сьогодні ми шукаємо з Міністерством оборони точки дотику щодо впровадження ефективного державного менеджменту процесу переходу з військової кар’єри до цивільного життя. У результаті цього кожен український ветеран має стати соціально захищеним, перенавченим, успішним та працевлаштованим, таким, кого поважають у суспільстві і ким пишаються», – підкреслила очільниця Мінветеранів.

  «Наша команда презентувала представникам НАТО проект дорожньої карти переходу з військової на цивільну кар’єру. У ній передбачені заходи підготовки військовослужбовця до мирного життя за рік до того, які він звільниться з війська. Зокрема, це стосується чіткого алгоритму медичної та психологічної реабілітації, професійної перепідготовки тощо», – розповіла Міністр.

  Вона зазначила, що за ініціативи Мінветеранів Кабінетом Міністрів України у листопаді прийнято постанову «Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя».

  Завдання комісії – системно працювати над комплексною реформою переходу з військової кар’єри до цивільної. До її складу увійшли Міністерство оборони України, всі силові структури, представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства економіки.

  «Систему переходу військової кар’єри на цивільну доцільно поділити на тематичні блоки: блок медицини, блок освіти, блок працевлаштування, – підкреслила заступник Міністра оборони Ганна Маляр. – І по кожному з цих блоків визначитись: що може зробити Мінветеранів, що – Міноборони та інші органи виконавчої влади, і у які строки ми здатні це здійснити. Тоді ми зможемо рухатись і реалізовувати конкретний план».

  Учасники наради наголосили, що реалізація реформи потягне за собою низку змін у законодавстві, тому потрібно посилити співпрацю з народними депутатами України у профільних парламентських комітетах.

  За результатами зустрічі було вирішено найближчим часом провести перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя, про діяльність якої буде широко поінформовано ветеранську спільноту, військовослужбовців та членів їхніх сімей.

  «Настав час переходити до конкретних кроків. Ми маємо зробити реформу людиноцентричною, щоб у центрі уваги були наші захисники і захисниці, які у цивільному житті за нашого сприяння стали б активними членами громади», – підкреслила Юлія Лапутіна.