• In English
  • Представлення України на Каннському кінофестивалі створює перспективи не лише промоції вітчизняного кіно, а й розвитку національної кіноіндустрії, - Євген Нищук
    Міністерство культури України, опубліковано 07 травня 2019 року о 16:41

    Сьогодні, 7 травня, в ІА «УКРІНФОРМ» відбулася прес-конференція, присвячена  участі України в 72 Каннському міжнародному кінофестивалі за участі організаторів цьогорічного українського павільйону на кіноринку Marchе du Film, творців стрічок, які представлятимуть Україну в Каннах, та представників вітчизняної кіноіндустрії.

    «Зараз іде активна підготовка до представлення України на двох іміджевих мистецьких подіях світу – Венеційській бієнале сучасного мистецтва та Каннському кінофестивалі. Я дуже радий разом з нашою командою представити дієве підтвердження інвестицій в українське кіно на Каннському кінофестивалі, де до основної програми було відібрано фільм Нарімана Алієва «Додому». І насправді це дуже символічно – у фільмі розкривається важлива тема долі кримськотатарського народу крізь призму непростої історії», – говорить Міністр культури України Євген Нищук.

    Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв зазначив, що представленню фільму передував довгий шлях.

    «Це, звісно, велика подія для мене та нашої команди. Це був довгий тернистий шлях, який ми долали протягом кількох років, але наш приклад доводить українській кіноспільноті – це можливо. Праця та конкурентні потуги у виробництві фільмів можуть давати відповідь і приносити успіх. Каннський кінофестиваль – це початок шляху нашого фільму. Ми сподіваємось, що в майбутньому у нас буде можливість презентувати наше кіно по всьому світу, поширюючи українську та кримськотатарську  культуру», – розповідає Наріман Алієв.

    Цьогоріч Україна на  Каннському кінофестивалі буде представлена національним павільйоном на кіноринку Marché du Film та двома фільмами у конкурсних програмах фестивалю: стрічку «Додому» режисера Нарімана Алієва покажуть у конкурсній програмі «Особливий погляд», а картину Декеля Беренсона «Анна» (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії) відібрано до конкурсної програми короткометражних фільмів.

    Український павільйон працюватиме під номером 102 із традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination, що є  своєрідним закликом до закордонних кінематографістів, що чудово підсумовує мету роботи павільйону: продемонструвати горизонт можливостей для роботи над фільмами в Україні та залучити нових партнерів. У 2019 році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко.

    «Представлення України на одному  із ключових кінофорумів світу є потужною  міжнародною промоцією українського кінематографа та його можливостей. У національному павільйоні буде представлено чимало українських фільмів, ще невідомих широкому загалу, проте надзвичайно якісних та цікавих. Окрім того, це ще й гарна можливість познайомити міжнародну кіноспільноту з перевагами кіновиробництва в Україні, налагодити партнерські відносини з провідними кіновиробниками світу та пошуку нових джерел для фінансування вітчизняного кіновиробництва», – додав Євген Нищук.

    Під час роботи українського павільйону буде представлена вичерпна інформація про стан індустрії, аналітичні та статистичні матеріали про обсяг ринку, законодавство у сфері кінематографа. Підготовлено «Каталог українських фільмів 2018/2019 рр.», до якого увійшли ігрові художні фільми: короткометражні фільми, повнометражні фільми, завершені виробництвом; повнометражні фільми, що перебувають на стадії виробництва, а також каталог українських кінопродюсерів. Заплановані зустрічі з українськими продюсерами, дистрибуторами, представниками Держкіно та представниками українських кінофестивалів.

    Окрім павільйону на кіноринку Україна на фестивалі буде представлена такими подіями: прийом за підтримки Посольства України у Франції та бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers», у  рамках якого міжнародній спільноті буде представлено шість проектів нових українських фільмів на етапі виробництва.

    У рамках Cinefondation Residence Україну в Каннах представляє сценарист та режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук із проектом фільму «Памфір». Це програма, що покликана відкривати нові імена та допомагає молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і з пошуком французького партнера для копродукції.