• In English
 • Міноборони: На Волині відбудеться перепоховання 63 воїнів колишньої радянської армії – визволителів Ковельщини
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 травня 2019 року о 15:48

  Напередодні річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на Волині відбудеться перепоховання останків воїнів, загиблих у 1944 році при визволенні Ковельщини. Вічний спочинок бійці знайдуть саме завдяки пошуковим роботам громадської організації Археологічне патріотично-пошукове об'єднання «Дніпро-Україна» пошуковий загін «Відродження».

  «Нам вдалося відшукати тіла 63 воїнів колишньої радянської армії, які загинули при визволенні Ковеля від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни. П'ятеро солдатів ми ідентифікували за знайденими медалями та капсулами, котрі містили особисті дані військових. Решта залишаються невідомими», - розповів керівник пошукового загону полковник Вадим Дорофєєнко.

  Вивчивши списки втрат полеглих бійців, пошуковці припускають, що серед знайдених є Герой Радянського Союзу капітан Клименко Андрій Васильович, 1913 року народження. Він загинув 27 квітня 1944 року. Наразі члени пошукового загону розшукують його родину.

  61 солдата за християнським звичаєм та з військовими почестями перепоховають на військовому кладовищі в урочищі Мар’їне біля села Мощена, що на Ковельщині. Останки двох бійців передадуть для перепоховання в Чернігівську область, а саме в м. Ніжин та м. Красне, звідки вони родом.

  Скорботні заходи з перепоховання радянських бійців проведуть 7 травня на Ковельщині і 9 травня на Чернігівщині.