• In English
 • Портал економічного та соціального відновлення МТОТ – це єдина Національна платформа для відновлення Донбасу

  Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України спільно зі Світовим банком (The World Bank) та Стокгольмським інститутом дослідження проблем миру (SIPRI) розроблено «Портал економічного та соціального відновлення» portal.mtot.gov.ua. Це сучасна інноваційна онлайн-платформа для оперативного моніторингу реалізації проектів, направлених на відновлення об’єктів інфраструктури, та для розвитку і підтримки громад та їх проектів.

  Головна мета Порталу – створення єдиної Національної платформи, де буде узагальнюватись вся інформація про потреби постраждалого регіону, програми і проекти, покликані на їх вирішення. Платформа покликана допомогти органам виконавчої влади всіх рівнів, донорам, а в результаті – безпосередньо громадянам, які постраждали від конфлікту. Тут є можливість оприлюднювати та оновлювати актуальну інформацію, узагальнювати її та здійснювати моніторинг на будь-якому етапі.

  Одними із головних завдань платформи є об’єднання інформації та зусиль Уряду, місцевої влади, міжнародних партнерів та громадськості щодо розбудови миру та надання допомоги територіям, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України, а також сприяння залученню інвестицій і кредитів, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій та міжнародної технічної допомоги.

  Функціональні можливості Порталу були презентовані на форумі «Миру та Розбудови» у Стокгольмі (Швеція) та у Штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні (Сполучені Штати Америки). Близько півроку портал працював у тестовому режимі, в той час як МТОТ проводилась ґрунтовна робота щодо розширення кількості користувачів серед органів державної влади (центральні та місцеві органи влади) з метою створення єдиної бази даних щодо проектів та потреб на територіях, що постраждали від збройної агресії Російської Федерації на сході країни.

  З метою підвищення обізнаності користувачів зазначеного ресурсу МТОТ, спільно зі Світовим банком, PwC та офісом ООН з координації гуманітарних питань, проводить серію навчань для органів місцевої влади по користуванню Порталом та заповненню його актуальною інформацією.

  28 листопада 2018 року відбувся перший етап навчань – тренінг за участю представників 18 органів місцевого самоврядування та облдержадміністрації Харківської області стосовно інструментів та функціональних можливостей Порталу.

  Окрім ефективного навчання та оволодіння навичками для роботи з Порталом, учасники висловили низку пропозицій стосовно консолідації зусиль МТОТ, міжнародних партнерів та місцевих органів влади по популяризації та наповненню Порталу, зокрема, у контексті розвитку Харківської області.

  Наступні етапи навчання – проведення найближчим часом тренінгів у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

  Міністерство звертається до зацікавленої громадськості та ЗМІ ставати активними користувачами Порталу, адже це дозволить органам влади оперативно реагувати на виклики і проблеми суспільства на сході країни та спрямовувати цільову допомогу міжнародних гуманітарних організацій.