• In English
 • Понад 95% дітей на Хмельниччині мають щеплення від кору, - МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 червня 2019 року о 16:28

  Понад 176 тисяч дітей на Хмельниччині вакциновані від кору після завершення спецоперації з подолання спалаху. Тож нині захист від хвороби є у 96,5% дітей, які відвідують дитячі садки і школи області.

  Загалом під час додаткових заходів імунізації від кору щеплення отримали майже 20 тисяч людей у Хмельницькій області. З них - близько 9 тисяч дітей та понад 11 тисяч дорослих (студенти та працівники закладів освіти).

  За кілька тижнів спецоперації в області провели звірку даних і з’ясували, скільки дітей потребують щеплень проти кору. Потому розробили детальний план заходів з додаткової імунізації з чітко визначеними строками. Дітей і дорослих у закладах освіти вакцинували спеціально сформовані та оснащені мобільні бригади медпрацівників. Також пропущене раніше щеплення можна було отримати в амбулаторіях.

  На початку року таку ж спецоперацію для боротьби зі спалахом кору проводили на Львівщині. Там щеплення отримали майже 27 тисяч школярів. Після закінчення спецоперації 90% учнів області мали захист від кору.

  Міністерство охорони здоров'я України почало підготовку для координації проведення заходів додаткової імунізації по всіх регіонах. Спільно з Центром громадського здоров’я провели зустрічі з представниками всіх областей та надали інструкції щодо необхідних етапів підготовки планів додаткових заходів для подолання спалаху кору.

  З початку року на кір в Україні захворіли понад 54 тисячі людей, а від ускладнень померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, захворіли понад 110 тисяч людей, 39 з яких померли.

  Оскільки спалах кору триває, МОЗ України рекомендує всім категоріям населення перевірити свій вакцинальний статус та за необхідності отримати щеплення від інфекції. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці.

  Нагадаємо, докладно про кір та вакцинацію проти кору ви можете прочитати за посиланням.