• In English
 • Поліція України зацікавлена у розвитку співробітництва з ізраїльськими колегами у сфері безпеки дорожнього руху, - Олександр Фацевич
  Національна поліція України, опубліковано 16 червня 2021 року о 17:25

  Методи роботи дорожньої поліції Держави Ізраїль є цікавими і важливими для профільних підрозділів Національної поліції України. Водночас українські правоохоронці готові ділитися і власним досвідом цієї роботи з ізраїльськими колегами. Про це йшлося сьогодні, 16 червня, під час онлайн-зустрічі заступника Голови Національної поліції України Олександра Фацевича з начальником дорожньої служби Поліції Ізраїлю генералом Алоном Аріє. У зустрічі взяли участь начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігор Бабич, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Нацполіції Олексій Білошицький, а також представник Міністерства громадської безпеки і поліції Держави Ізраїль Пауль Тимковський.

  За словами Алона Аріє, ізраїльські поліцейські приділяють дуже значну увагу профілактиці дорожньо-транспортних пригод на шляхах країни, довжина яких складає понад вісім тисяч кілометрів. Для ефективної роботи у цій сфері поліція аналізує кількісні та якісні показники: загальну кількість та категорії учасників дорожнього руху, найбільш поширені причини ДТП, розподіл за видами транспорту тощо. Такий аналіз причин і умов дорожньо-транспортних пригод дозволяє виявити проблемні моменти, а відтак - більш ефективно керувати силами і засобами поліції, наприклад, розташовувати поліцейські екіпажі в місцях концентрації ДТП.

  Алон Аріє наголосив, що одним із найважливіших напрямків роботи дорожньої поліції Ізраїлю є робота з водіями, яких у державі налічується понад чотири мільйони. Дорожня поліція працює на профілактику правопорушень, ведучи активну роз'яснювальну роботу з кожною категорією учасників дорожнього руху.

  «Наше завдання - так би мовити, «влізти у голову» водієві, переконати його, що не можна порушувати правила дорожнього руху. Наша головна мета - знизити кількість смертей на дорогах держави», - зазначив начальник Управління дорожньої поліції Ізраїлю.

  Водночас, за словами Арона Аріє, безпека на автошляхах значною мірою залежить від взаємодії органів влади, відповідальних за цей напрям. Така взаємодія є конче необхідною, адже від цього напряму залежить рівень безпеки кожного учасника дорожнього руху.

  Заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич зазначив, що досвід ізраїльських колег у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху є дуже цінним для українських правоохоронців. Зокрема, нас цікавлять такі аспекти роботи дорожньої поліції Ізраїлю, як аналітичні дослідження причини та умов ДТП, використання новітніх технологій в роботі поліції, зокрема - засобів автоматичної фіксації правопорушень тощо.

  «Я вдячний за таку зустріч, яка, по суті, є стартом співпраці між підрозділами патрульної поліції України та Ізраїлю. Нас дуже цікавить досвід роботи ізраїльських поліцейських у сфері безпеки дорожнього руху, адже від цього залежать життя і здоров'я людей. Натомість українські поліцейські готові ділитися своїм досвідом і напрацюваннями з поліцією Держави Ізраїль», - підкреслив Олександр Фацевич.

  Заступник глави Нацполіції висловив сподівання, що найближчим часом відбудеться обмін делегаціями правоохоронних органів двох держав. Таким чином поліцейські змогли б безпосередньо вивчити досвід колег щодо профілактики аварійності на автошляхах України та Ізраїлю.

  Нагадаємо, раніше Нацполіція разом із Консультативною місією Європейського Союзу запустила інформаційно-роз’яснювальну кампанію, метою якої стало заохочення українців пристібатися пасками безпеки в автомобілях.