• In English
 • Олексій Чернишов: Уряд збільшив обсяги фінансування проектів з оновлення інфраструктури водо- та теплопостачання у регіонах
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 червня 2021 року о 17:23

  Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження «Про перерозподіл обсягів надання кредитів з державного бюджету, передбачених Міністерству розвитку громад та територій на 2021 рік для реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями інвестиційних проектів». Ідеться про проекти з оновлення інфраструктури тепло- та водопостачання, що реалізуються спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

  «Ухвалене Урядом рішення дозволить реалізувати важливі інвестиційні проекти у регіонах. Зокрема спрямовані на реконструкцію інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення. Водночас комунальні підприємства теплопостачання на місцях отримають допомогу для заміни зношених систем централізованого теплопостачання. Також будуть проводитися заходи для поліпшення енергоефективності та мінімізації викидів парникових газів. Дякую нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку у реалізації цих проектів», – наголосив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

  Документ передбачає перенаправлення коштів у розмірі 350 мільйонів гривень для реалізації спільних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проектів «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» та «Другий проект розвитку міської інфраструктури».

  У межах проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» комунальні підприємства теплопостачання отримають допомогу у проведенні реконструкції та заміни зношених систем централізованого теплопостачання. Ідеться про покращення послуг з енергоефективності з одночасним зменшенням їх вартості.

  Водночас «Другий проект розвитку міської інфраструктури» покращить якість комунальних послуг для близько 6 мільйонів мешканців в 11 містах України. Зокрема, в межах проекту відновлять та замінять пошкоджені системи водопостачання та водовідведення, запровадять нові технології в утилізації твердих побутових відходів для поліпшення екологічної ситуації. Також проведуть низку заходів для поліпшення енергоефективності та мінімізації викидів парникових газів.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підкреслив, що для зменшення споживання природного газу важливо втілювати програми енергозбереження, термомодернізації у містах і громадах.