• In English
 • Північний центр профтехосвіти в Одеській області отримав нову сільськогосподарську техніку
  Одеська ОДА, опубліковано 31 серпня 2018 року о 10:44

  В Одеській області триває модернізація професійно-технічної освіти. Відтак, вперше за два десятиліття заклади отримують нову сільськогосподарську техніку для практичних навчань студентів. Зокрема, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов передав два сучасних трактори Північному центру професійної освіти у смт Саврань. Окрім того, разом із Міністром освіти і науки Лілією Гриневич на території закладу було відкрито спортивний майданчик.

  «Нам вдалося не лише повністю зберегти заклади профтехосвіти, а й підвищити їх конкурентоздатність. Також введено співфінансування з місцевими бюджетами: минулого року було залучено близько 8 мільйонів гривень з районів та ОТГ. Цьогоріч маємо суму майже у півтора рази більшу. Разом нам все обов'язково вдасться», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

  Зазначимо, Північний центр професійної освіти — приклад успішного об’єднання декількох закладів, коли розвиваються сильні сторони кожного з них. Загалом вже з 1 вересня 2018 року розпочнеться підготовка професійних кадрів за актуальними для регіону професіями: дорожній робітник, виноградар.

  «В Одеській області обсяг виконання регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих фахівців складає 82%. Це найвищий показник в Україні. Хочу подякувати за вашу позицію щодо збереження таких закладів та системи профтехосвіти», — наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

  Як повідомлялося раніше, цьогоріч п‘ять професійно-технічних навчальних закладів Одеської області отримають нову сільськогосподарську техніку. Зокрема, сучасні трактори вже передали до Ананьївського та Ісаєвського професійних аграрних ліцеїв.

  Нагадаємо, модернізація та розвиток професійно-технічної освіти — один із ключових пріоритетів програми голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «О-12. Дванадцять кроків назустріч сучасній освіті». Нові стандарти підготовки фахівців формуються у партнерстві з бізнесом регіону. Відтак випускник професійно-технічного закладу має отримати гарантоване робоче місце, а працедавець – професіонала.