Міністр енергетики Герман Галущенко у перший день 68-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні провів низку двосторонніх зустрічей з міжнародними партнерами.
Зокрема обговорили, що:
• росія створює безпрецедентну ядерну загрозу і не заслуговує на привілейований статус в МАГАТЕ і Раді керуючих.
• ризики, що створює країна агресор, надто високі, щоб зволікати з прийняттям правильних рішень і впровадженням правильних заходів.
• треба змусити росію поважати міжнародне право і виконувати резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ.
Так, відбулись зустрічі:
• із бельгійською делегацією на чолі з Міністром енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен. Дякуємо Королевству Бельгії за постійну підтримку енергетичного сектору України, допомогу з необхідним обладнанням і значні фінансові внески, зокрема у Фонд підтримки енергетики. Бельгія також надала Україні додаткову фінансову підтримку у розмірі 9 млн євро, виділену через програму розвитку ООН для проведення ремонтів енергоінфраструктури у Харкові і Харківському регіоні.
• із американською делегацією на чолі з заступником Міністра енергетики США Девідом Турком. Дякуємо США за потужну політичну і фінансову підтримку, яка допомагає Україні протистояти російській агресії та відновлювати енергетику після атак. Також за плідну співпрацю з американськими компаніями у сфері розвитку атомної енергетики. Створення додаткових потужностей атомної генерації в Україні компенсуватиме втрачену частку потужностей, зокрема тимчасово окупованої Запорізької АЕС, і зміцнить енергосистему.
• із делегацією ЄС на чолі з заступником гендиректора Генеральної дирекції з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гаррібба. Подякував за постійну потужну політичну підтримку України з боку Європейської комісії у зміцненні ядерної та радіаційної безпеки. Співробітництво у сфері ядерної безпеки наразі є особливо важливою, коли загрози ядерній безпеці є надто високими. Вдячні за відкритий і підтримуючий діалог з ENSREG та WENRA адже атомна енергетика є головним джерелом енергогенерації в Україні і ми твердо прагнемо будувати нові атомні генеруючі потужності.
• із польською делегацією на чолі з Міністром промисловості Польщі Марженою Чарнецькою. Вдячні за посилення співпраці в енергетичній сфері та наміри підтримати відновлення енергетичної інфраструктури України, яка постраждала внаслідок війни.
• із делегацією Великої Британії на чолі з Міністром енергетичної безпеки та нульових викидів Лордом Хантом. Вдячні за постійну підтримку української енергетики, зокрема значну гуманітарну допомогу та фінансові внески до Фонду енергетичної підтримки, а також підтримку енергетичних інновацій - а саме інвестування 16 млн фунтів на інновації, які сприятимуть відновленню та майбутній стійкості української енергетики.
• із швейцарською делегацією на чолі з Державним секретарем, керівником Управління міжнародної безпеки Державного секретаріату Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Габріелем Люхінгером. Герман Галущенко подякував за потужну підтримку України і значний внесок у Формулу миру Президента Зеленського через організацію першого Саміту миру та подальші заходи підтримки, зокрема активну участь у робочій групі за першим пунктом Формули миру – щодо радіаційної та ядерної безпеки.