• In English
 • Підготовка до зими та формування запасів обладнання - зустріч Міністра енергетики Германа Галущенка та заступниці адміністратора USAID Ерін МакКі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 червня 2023 року о 18:44

  У рамках Конференції з відновлення України Міністр енергетики України Герман Галущенко та заступник Міністра Ярослав Демченков провели зустріч із заступницею адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ерін МакКі.

  Основна тема розмови - посилення співпраці для зміцнення сталості українського енергосектору та підтримка Міненерго у здійсненні реформ.

  Міністр подякував Уряду США, всьому американському народові та USAID за вже надану значну технічну допомогу та політичну підтримку для посилення енергетичної безпеки України.

  Зокрема, сторони обговорили важливість ухваленого рішення про виділення нових коштів USAID в обсязі $522 млн для допомоги у зміцненні та ремонті української енергосистеми, яке озвучив під час Конференції з відновлення України Держсекретар США Ентоні Блінкен.

  Герман Галущенко та Ерін МакКі акцентували на підготовці до зими та участі USAID Проекту енергетичної безпеки у закупівлі необхідного енергетичного обладнання через Фонд енергетичної підтримки та внесок американської сторони - 25 мільйонів доларів США до цього Фонду.

  «Сьогодні в Україні триває наймасштабніша за часи незалежності ремонтна кампанія на енергетичних об'єктах у межах підготовки до опалювального сезону. Ремонтуються генерувальні потужності, мережі операторів систем розподілу. Ми розуміємо, що з наближенням зими ворог може посилити удари по цивільній енергетичній інфраструктурі. Відповідно, нам уже потрібно формувати резерви обладнання, аби у разі ударів та пошкоджень відновлюватися максимально швидко», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр висловив сподівання, що подальша співпраця, зокрема у закупівлях обладнання через Фонд енергетичної підтримки, і надалі буде ще швидшою та ефективнішою.

  «Дуже важливо, аби вся необхідна техніка та обладнання, яких потребують наші енергетичні компанії, і які вже закуплені за кошти Фонду, надходили вчасно. Це питання енергетичної безпеки країни», - додав Герман Галущенко.

  Також у контексті викликів зими та подальшого розвитку енергосистеми сторони обговорили важливість децентралізації генерації та розвитку сонячної, вітрової генерації, накопичувачів енергії та мереж.

  Обговорювалася можливість технічної допомоги та розроблення інструментів, які дозволять залучити додаткові кошти для виконання проектів у секторі ВДЕ, що важливо для посилення стійкості та сталості енергосистеми.

  Особливу увагу приділили і посиленню співпраці у запровадженні реформ. Зокрема, подальшу допомогу USAID в адаптації українського законодавства до європейських норм, інтеграції українських ринків з європейськими та посилення інституційної спроможності учасників ринків.