• In English
  • 23 червня: Ситуація у соціальній сфері
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 червня 2023 року о 18:11

    Головне:

    • З 1 липня стартує проект із запровадження інституту помічника ветерана в Україні у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях. На засіданні Уряду було прийнято відповідний проект постанови КМУ “Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя”. Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з МОН були розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин. Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку.
    • Ще 78 українців отримають грошову допомогу в межах програми єВідновлення. Загальна сума коштів, яку вони отримають, становить понад 6,3 мільйона гривень. Ці гроші передбачені для дрібного ремонту власного житла. Раніше допомогу отримали 8 заявників на суму понад 847 тисяч гривень. 53,6% стосуються допомоги на відновлення квартир, а 45,9% — приватних будинків.
    • Фундація Олени Зеленської реалізувала проект із забезпечення ноутбуками вчителів для дистанційної освіти. В рамках проекту Фундація передала ноутбуки із програмним забезпеченням для 38 856 українських вчителів із 12 областей. Реалізація проєкту відбулаь у партнерстві з HP та Microsoft, партнерами проекту Digital Equity for Ukraine Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education), у співпраці з Ukraine House Foundation, Посольством України у Сполучених Штатах Америки та Міністерством освіти та науки України. Завдяки підтримці Посольства України в Південній Кореї також вдалося забезпечити 500 школярів ноутбуками.
    • З 3 по 7 липня Європейська Комісія організовує табір із написання проектних заявок «Горизонт Європа» для України. Українські дослідники мають зможуть долучитися до онлайн-табору з написання проектних заявок (Proposal Writing Camps, PWC). Мета ініціативи – допомогти дослідникам та інноваторам з України підготувати ґрунтовні проектні ідеї, пов’язані з майбутніми конкурсами програми «Горизонт Європа» (HEU). Учасники пройдуть навчання з написання високоякісних конкурентоспроможних заявок, що сприятиме їхній інтеграції в дослідницькі та інноваційні мережі ЄС.
    • Мобільні бригади Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ надали меддопомогу понад 6 тисячам українців. Мова про консультативну кардіологічну допомогу мешканцям на деокупованих та прифронтових територіях, а саме у містах та селищах Київщини, Чернігівщини, Черкащини, а також Донецької, Запорізької та Миколаївської областей.
    • МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням медзакладів генераторів для безперебійного електроживлення. Так, вже було доставлено 29 генераторів потужністю від 4 до 55 кВт до 25 лікарень України у 10 областях, а саме у Миколаївську, Дніпропетровську, Одеську, Сумську, Харківську, Київську, Рівненську, Волинську, Полтавську, Черкаську, а також місто Київ.
    • Центри контролю та профілактики хвороб видали 23 050 таблеток для знезараження питної води жителям, чиї будинки та криниці зазнали підтоплення внаслідок підриву окупантами Каховського водосховища. Ще 12 774 тисячі таблеток передали до підприємств, які забезпечують населення питною водою та об’єктів критичної інфраструктури постраждалих областей. Таблетки знищують хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати гострі кишкові інфекції.
    • МОЗ закуповує 23 сучасні комп’ютерні томографи для потреб українських лікарень у межах спільного зі Світовим банком проекту. Необхідне обладнання отримають 23 медзаклади у 16 областях України.
    • України отримала 157 тисяч доз вакцини проти поліомієліту. Вакцини доставив ЮНІСЕФ на підтримку Національної програми імунізації в Україні. Поліомієліт входить у 10 вакцинокерованих недуг і є в Національному календарі профілактичних щеплень, які є безоплатними.
    • Дані про реабілітацію пацієнта почали фіксуватися в ЕСОЗ. Відтепер в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) став доступним функціонал обліку реабілітаційних втручань на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоровʼя (МКФ). Це означає, що фахівці мультидисциплінарних команд, зокрема лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти та їх асистенти, почали вносити до системи інформацію про процедури, призначення, результати реабілітаційних обстежень та інші дані до ЕСОЗ за міжнародною класифікацією МКФ.
    • 23 червня 2023 року, почалася реєстрація електронних кабінетів для вступників до закладів фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти (9 класів).
    • Уряд ухвалив постанову «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоровʼя на 2023 рік», відповідно до якої буде забезпечено перерозподіл коштів на суму понад 45,5 млн грн. для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України для забезпечення реагентами та витратними матеріалами, необхідними для впровадження державного проекту системи розширеного неонатального скринінгу.
    • Мешканці Миколаївської та Херсонської областей, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС, можуть отримати одноразову грошову допомогу: 5000 грн від Уряду та 6600 грн від Міжнародної організації з міграції ООН. Громадяни України, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованої території Лівобережжя на підконтрольну Україні територію, також мають право на отримання зазначених вище виплат.
    • Фонд Східна Європа та ЄС оголошують конкурс проектів цифрових інструментів Civic Tech «Act to Support» для підтримки ВПО та громад. Мета конкурсу — посилити спроможність організацій громадянського суспільства ефективно працювати з ВПО та місцевою владою громад, які приймають. У межах конкурсу проектів інструментів буде відібрано 10 організацій-переможців, кожна з яких отримає до 20 000 євро на реалізацію свого проекту. Це може містити розробку нових продуктів або покращення наявних цифрових рішень, як-от чат-боти, сайти та застосунки. Конкурс організований Фондом Східна Європа в межах проекту «Фенікс» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
    23 червня: Ситуація у соціальній сфері