• In English
 • Під час 72 Каннського міжнародного кінофестивалю відбулася зустріч українських та зарубіжних кінопродюсерів
  Міністерство культури України, опубліковано 17 травня 2019 року о 17:09

  Сьогодні, 17 травня, під час 72 Каннського міжнародного кінофестиваль відбувся бізнес-ланч для українських і зарубіжних кінопродюсерів «Meet Ukrainian Producers» («Зустрічайте українських продюсерів»). Захід ініційований Фондом Ігоря Янковського в 2016 році став традиційним місцем неформальних зустрічей і нових знайомств для кінематографістів, під час якого проводиться презентація нових українських кінопроектів.

  Міністр культури Євген Нищук від імені Уряду України привітав гостей «Meet Ukrainian Producers» та відзначив важливість таких зустрічей в контексті розвитку українського кінобізнесу.

  «Всі учасники сьогоднішньої події працюють у напрямку розвитку українського кіно, і в ті часи, коли дуже важко, і зараз, коли держава приділяє належну увагу розвитку кіноіндустрії. Це добра можливість познайомити міжнародну професійну кіноспільноту із сучасним обличчям української кіноіндустрії, поділитися своїми здобутками та налагодити ділові контакти між українською та європейською кіноіндустрією», – зазначив Євген Нищук.

  Під час бізнес-ланчу до уваги іноземних продюсерів було представлено українські фільми, що знаходяться на різній стадії виробництва: кінопроект трагікомедії «Мої думки тихі» (режисер Антоніо Лукіч і продюсери Алла Бєлая та Дмитро Суханов);  пригодницька історична драма «Довбуш» (режисер Олесь Санін, продюсер Максим Асадчий); кінопроект «Червоний. Без лінії фронту» (режисер Заза Буадзе); історична драма «Чорний ворон» (режисер Тарас Ткаченко). Кожна презентація супроводжувалася жвавим обговоренням гостями бізнес-ланчу, які також відзначили високий рівень підготовки презентацій та майстерність українських кінематографістів.

  Нагадаємо, що на 72 Каннському міжнародному кінофестивалі, який триває з 14 по 25 травня, Україна представлена Національним павільйоном на кіноринку Marché du Film та двома фільмами у конкурсних програмах фестивалю: стрічкою «Додому» режисера Нарімана Алієва, яку покажуть у конкурсній програмі «Особливий погляд», та картиною Декеля Беренсона «Анна» (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії), яку відібрано до конкурсної програми короткометражних фільмів.