• In English
 • Перший вихід Укравтодору на ринок єврооблігацій: досягнута рекордно низька для України процентна ставка у доларах США
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 18 червня 2021 року о 14:38

  Державне агентство автомобільних доріг України вперше у своїй історії випустило єврооблігації під державні гарантії. Випуск було здійснено на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Було розміщено 700 млн доларів США під 6,25 % на строк 7 років.

  Знакова подія, яка засвідчує — уряду України та «Великому будівництву» довіряють міжнародні інвестори

  • вчора Укравтодор провів розміщення єврооблігацій для фінансування програми «Велике будівництво», досягнувши рекордно низької ставки купона серед усіх випусків українських суверенних і квазі-суверенних єврооблігацій, деномінованих в доларах США, за історію Незалежності України;
  • Укравтодор є першим, окрім Міністерства фінансів України, центральним органом виконавчої влади, що виходить на міжнародні ринки єврооблігацій;
  • мапа міжнародних інвесторів зосереджується у трьох основних регіонах та країнах: Велика Британія — 41 %, Континентальна Європа — 28 % та США — 28 %.

  «У ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже 2,4 млрд доларів США від понад 140 інвесторів, що більш ніж втричі перевищило запланований обсяг випуску, а тому продемонструвало значний інтерес з боку глобального фінансового ринку, підтвердило довіру до України як держави, і до великих інфраструктурних проектів, зокрема.

  Це той момент, коли ми можемо бути певні — ми рухаємось правильним шляхом, адже тут нас оцінюють не емоціями чи здогадками, а інвестиціями. Я пишаюсь тим, що в останні роки Укравтодор стає першопрохідцем як у сфері залучення міжнародних коштів, так і у напрямі реформування галузі та попередження корупції» — розповідає Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Організатори випуску єврооблігацій: спільні букранери та спільні лід-менеджери — J.P. Morgan та Dragon Capital, ко-менеджер — АТ «УкрЕксімбанк». Юридичні радники — White & Case LLP, Linklaters LLP, AVELLUM, Sayenko Kharenko.

  На що будуть спрямовані кошти?

  За ці кошти буде профінансовано роботи з оновлення та будівництва 770 км державних доріг, а також будівництво Запорізьких мостів. Зокрема йдеться про:

  • оновлення дороги Київ — Харків — Довжанський (у Харківській області) — зокрема, і обходу Харкова;
  • оновлення дороги Стрий — Ізварине (у Кіровоградській і Тернопільській областях);
  • оновлення дороги Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський (у Вінницькій області);
  • оновлення дороги Золотоноша — Черкаси — Сміла — Умань (у Черкаській області).


  Світова практика:

  Залучення коштів під державні гарантії (кредити, облігації) — один із основних способів запустити масштабні інфраструктурні зміни.

  Федеральна адміністрація швидкісних доріг США використовує облігації як інструмент залучення коштів на утримання доріг, яких в країні чимало. Так, у 1992 році для підтримки та розвитку системи доріг в США випустили облігації на суму в 47 млрд доларів. Їх продовжують активно використовувати і зараз.

  Європарламент вважає випуск облігацій та інших позик для фінансування інфраструктурних проектів не тільки прийнятною, але і рекомендованою практикою.