• In English
 • Перші 10 майданчиків отримали акредитацію для проведення малої приватизації

  Проект ProZorro.Продажі провів першу хвилю акредитації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. За підсумками тестів право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали перші 10 майданчиків.

  Згідно Закону “Про приватизацію державного і комунального майна”, продаж об’єктів державної або комунальної власності, вартість яких не перевищує 250 млн грн, або так звана мала приватизація, має відбуватись через ProZorro.Продажі.

  “Мала приватизація має велике значення, і не тільки в контексті залучення інвесторів до управління державним майном та модернізації активів, а й для продовження реформи державних продажів, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. - Головне завдання реформи - зробити продаж державних активів відкритим, справедливим і ефективним”.

  На виконання оновленого Закону про приватизацію, Кабінет Міністрів України затвердив правила малої приватизації (детальніше: https://goo.gl/d2LChq). Серед іншого, Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. № 432) та Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (постанова від 10 травня 2018 р. № 433)

  На цьому етапі головним завданням ProZorro.Продажі стала технічна підготовка системи до проведення аукціонів малої приватизації і проведення акредитації майданчиків. Менш ніж за місяць команда ProZorro.Продажі встигла провести технічне тестування перших 10 електронних майданчиків:

  https://www.dto.com.ua (ТОВ “Держзакупівлі.Онлайн“)

  https://ubiz.ua (ТОВ “Електронні торги України“)

  https://pro.e-commodity.fbp.com.ua (ТБ “Перспектива-Коммодіті“)

  https://sale-tbe.com.ua (ТБ “Катеринославська“)

  https://smarttender.biz (ТОВ НВП “Інформаційні технології“)

  https://neb.org.ua (ТОВ “Національна електронна біржа“)

  https://dp.gov.auction (ТБ “Біржа.Онлайн“)

  https://pp.25h8.auction (ТОВ “25 ГОДИН“)

  https://eauction.brizol.net (ТОВ “МЕРЕЖА ПУБЛІЧНИХ АУКЦІОНІВ”)

  https://market.comminnex.com (ТБ “ІННЕКС“)

  Оператори вказаних майданчиків провели величезну технічну роботу в дуже стислі строки, розповідає в.о. директора ДП “Прозорро Продажі” Олексій Соболев. Але на цьому акредитація не зупиниться. “Ми продовжуємо тестувати майданчики. Потенційно до програми можуть приєднатися понад 40 систем, які вже працюють із ProZorro.Продажі на інших аукціонах. Крім того, ми очікуємо, що до нас приєднаються майданчики, які раніше не працювали з державними продажами. Адже цей ринок - просто величезний”.

  Акредитація є безстроковою. Всі потенційні учасники можуть подати заявки на тестування за адресою: 01601, м.Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 22, 5-й поверх. Детальніше: https://goo.gl/QvzaTK

  Наступний крок програми малої приватизації - публікація переліків всіх об’єктів приватизації та, згодом, оголошення перших аукціонів. Тому важливо, щоб продавці активізували свою роботу. “Сьогодні і у Фонді державного майна, і у місцевої влади є сотні об’єктів, які підпадають під визначення малої приватизації. Тож ми очікуємо, що об’єкти будуть з’являться вже найближчим часом. Ми закликаємо і місцеві і державні органи приватизації поспішати із новими лотами. Це дозволить значно поповнити бюджет. І звісно ж, бути серед перших в передовій державній програмі, ставши справжніми реформаторами”, - додав Олексій Соболев.

  Нагадаємо, ФДМУ визначив та оприлюднив більш ніж 600 об’єктів по всій країні, які продаватимуться в рамках програми малої приватизації у 2018 році. Серед затверджених об’єктів бази відпочинку, будівлі і учбовий комбінат на Одещині, лікарня, цехи і кафе на Львівщині, піонерський табір, автостоянка і газове господарство на Миколаївщині тощо.