• In English
 • Перехід з військової кар’єри до цивільної буде урегульовано законодавчо, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 11:55

  Створення державної програми переходу захисників та захисниць України з військової кар’єри до цивільної – один з важливих пріоритетів у роботі Міністерства у справах ветеранів України, і невдовзі це питання буде врегульоване на законодавчому рівні.

  Про це під час панельної дискусії «Законодавчі ініціативи на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» круглого столу «Захисники і Захисниці. Рівні можливості боронити державу – базовий елемент національної стійкості і сталого розвитку» заявила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

  «Як держава ми маємо зробити все на законодавчому і виконавчому рівні, у взаємодії з громадськістю, щоб перехід людей з військової до цивільної кар’єри став реальним інструментом і механізмом», – повідомила Юлія Лапутіна.

  За її словами, у цьому питанні Мінветеранів працює спільно з Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та усіма силовими відомствами.

  «Також ми провели першу спільну нараду з Міноборони, де запропонували посилити конструктивну комунікацію у напрямку повернення військових до життя у цивільному секторі. Для цього має бути закладене відповідне фінансово-економічне обґрунтування, розроблений механізм. Ми спираємося на досвід провідних країн світу, де цей процес відбувається дуже цивілізовано і системно», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Міністр зазначила, що розробка усіх нормативно-правових актів відбувається в контексті дотримання принципу гендерної рівності. І додала, що одним із інструментів російської гібридної війни є маніпуляції у сфері гендерних питань.

  «Вони впливають на великі цільові групи і знижують нашу спроможність захищати державу. Протидія цьому і стратегічні комунікації у питаннях рівних можливостей та подолання стереотипів – це дуже важливо», – сказала Юлія Лапутіна.

  Участь у панельній дискусії «Законодавчі ініціативи на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» також взяли заступник Міністра оборони України Ганна Маляр, народний депутат України Марія Бардіна, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, радник – Уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна та радник Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова.