• In English
 • Павло Розенко: Уряд ініціює проведення в Україні широкої наради з актуальних питань у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 15:22

  26 лютого відбулася зустріч Віце-прем`єр-міністра України Павла Розенка зі старшим портфоліо менеджером для України команди країн Східної Європи та Центральної Азії Дареном Доркіном, Регіональним менеджером команди країн Східної Європи та Центральної Азії Димитрем Латічевськи та іншими представниками Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

  «Ми дуже цінуємо допомогу Глобального фонду, який був і залишається основним додатковим джерелом фінансування програм та заходів у сфері профілактики, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД та туберкульоз в Україні. Програми Глобального фонду – це вагомий внесок, що дозволив підвищити ефективність реалізації державної політики у цій сфері.  Завдяки значній фінансовій підтримці Глобального фонду і технічній допомозі інших донорів нам вдалося досягти певної стабілізації епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу», - сказав Павло Розенко в ході зустрічі.

  «Досягнення, які демонструє на сьогодні Україна, є значними. Але для закріплення позитивних тенденцій та розвитку системних змін ми маємо і надалі наполегливо працювати і сподіваємося на подальшу підтримку наших міжнародних партнерів у цій справі. І одним із головних завдань для нас є забезпечення стійкості та життєздатності програм, впровадження сучасних механізмів управління», - зазначив він.

  «Враховуючи наш багаторічний досвід співробітництва з Глобальним фондом, ті напрацювання і досягнення, які у нас є, ми пропонуємо розглянути можливість проведення в Україні широкої наради з актуальних питань у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

  «Ми вважаємо, що Україна може стати майданчиком для обміну успішним досвідом та напрацювання подальших спільних дій у цій сфері за участі усіх зацікавлених сторін», - наголосив він.

  У ході зустрічі сторони також обговорили питання продовження співпраці України з Глобальним фондом та реформування системи охорони здоров’я.

  Окремо Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко зупинився на питанні реалізації плану переходу до повного державного фінансування послуг, пов’язаних з ВІЛ та туберкульозом, які раніше фінансувались за рахунок Глобального фонду, а саме профілактики ВІЛ серед ключових груп населення (програми зменшення шкоди), догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, та супроводу хворих на туберкульоз на амбулаторному лікуванні. Він зазначив, що, зокрема, вже з другого півріччя 2019 року за рахунок оптимізації програм лікування та вивільнення коштів закупівлі АРВ-препаратів планується спрямувати близько 90 млн грн на послуги, пов’язані з ВІЛ.

  Павло Розенко подякував  Глобального фонду за надану підтримку та висловив сподівання на продовження плідної співпраці.