• In English
 • Децентралізація – це шлях України до Євросоюзу, – Геннадій Зубко у Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 15:52

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у Брюсселі під час круглого столу «Процес децентралізації в Україні» презентував результат реформи.

  «Розпочата 2014 року в Україні реформа децентралізації – європейська за своєю суттю, отримала велику підтримку наших партнерів з Євросоюзу. Ми беремо найкращий європейський досвід у впровадженні реформи: у Швеції – створення системи адмінпослуг, у Франції – інститут префектів, у Естонії – систему е-урядування, Австрії і Польщі – розвиток гірських територій. Реформою децентралізації ми будуємо європейську якість послуг та життя в Україні і маємо результат. Сьогодні це – найуспішніша реформа в Україні, і я щиро дякую нашим європейським партнерам за підтримку і потужну допомогу в її проведенні», – наголосив Геннадій Зубко.

  «Міжнародна спільнота вже визнала успіх реформи децентралізації. Навколо неї об’єднались всі донорські проекти, створена Рада донорів – і це безпрецедентний випадок. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і Єврокомісар Йоганнес Ган заявляли, що за останні чотири роки Україна зробила величезний стрибок вперед. І ми маємо всі шанси пройти реформу набагато швидше, ніж багато європейських країн», – зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець поінформував європейських колег, що завдяки переданим на місця ресурсам і повноваженням за чотири роки зросли власні доходи місцевих бюджетів, з 68,6 млрд грн до 234,1 млрд грн, і вже складають 52% від зведеного бюджету країни. Створено 878 об’єднаних територіальних громад, 72 з яких очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів. В 41,5 раза зросла державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури – в порівнянні з 2014 роком. Запроваджено інститут старост, здійснено кроки до наближення послуг до людей – в освіті, медицині, адміністративному сервісі.

  «Сьогодні ми вийшли на новий етап децентралізації. У 2019 році ми продовжимо максимальне стимулювання подальшого об’єднання та приєднання територіальних громад, зокрема, до міст обласного значення. Маємо сформувати всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України. У 2020 році місцеві вибори мають відбутися вже за умови покриття всіє території України об’єднаними територіальними громадами та на новій територіальній основі України. Це головне завдання по звершенню ключового етапу реформи. І ми розраховуємо на подальшу підтримку наших європейських колег», – наголосив Геннадій Зубко.

  Нагадаємо, 26-27 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко перебуватиме з робочим візитом у м. Брюсселі.