• In English
 • Арсен Аваков: Впровадження автоматичної системи фото/відеофіксації порушень правил дорожнього руху має стати пріоритетом не тільки для МВС, але й для власників доріг
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 15:07

  Питання дорожньої безпеки не має бути монополією, тут мають бути партнерські відносини на всіх рівнях влади. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав 26 лютого під час Координаційної ради з безпеки дорожнього руху.

  «Наразі впровадження системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху знаходиться на стадії, коли необхідно залучати органи місцевого самоврядування та власників автомобільних доріг. МВС ініціювало внесення змін до Бюджетного кодексу, і в грудні 2018 року Верховна Рада підтримала їх. Відтепер 50% коштів надходитиме до загального бюджетного фонду бюджету, 30% – до органів місцевої влади, а 20% – до МВС та Нацполіції на забезпечення роботи фіксації порушень правил дорожнього руху та відправки листів-повідомлень про порушення», – зауважив Арсен Аваков.

  Міністр внутрішніх справ зазначив, що МВС розрахувало першочергову потребу в камерах для запуску системи автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху.

  «Це 1776 камер, з яких 1187 – камери на дорогах населених пунктів, а 589 – на дорогах державного значення. Ще в кінці минулого року МВС розробило систему обробки даних як ключовий елемент автоматичної фіксації. Протягом місяця проводилось тестування роботи системи. За результатами поліцейськими винесено більше 15,5 тисячі тестових постанов про адміністративні правопорушення», – зауважив Арсен Аваков.

  Керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій зазначив, що для запуску системи фото/відеофіксації порушень правил дорожнього руху МВС ініціювало роботу за трьома напрямами: внесення змін до законодавства, визначення механізмів фінансування комплексів автоматичної фіксації, розробка програмного забезпечення.

  Заступник глави Нацполіції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич – зазначив, що з жовтня 2018 року на 50 ділянках автодоріг України здійснюється контроль за швидкістю руху автомобілів за допомогою лазерних вимірювачів швидкості «TruCAM».

  «За перевищення встановлених обмежень швидкості руху патрульними винесено майже 60 тисяч постанов про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Накладено штрафів на загальну суму майже 16 мільйонів гривень, з яких добровільно сплачено більше 12 мільйонів гривень», – cказав Олександр Фацевич.