• In English
 • Павло Петренко відкрив в Одесі правовий клуб нового формату
  Міністерство юстиції України, опубліковано 21 травня 2018 року о 18:07

  Сьогодні в Одесі Міністр юстиції Павло Петренко разом з Послом Канади в Україні Романом Ващуком та виконавчим директором Міжнародного фонду "Відродження" Олександром Сушко відкрили правовий клуб «PRAVOkator». Це заклад нового формату, який забезпечить подальший розвиток системи надання правової допомоги громадянам.

  «Разом з друзями та партнерами з Посольства Канади, Посольства США, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження» ми переходимо на якісно новий рівень надання правових послуг, забезпечення правової обізнаності та посилення інституційної спроможності громад», - зауважив він.

  За словами Павла Петренка, у Дніпрі, де наприкінці березня почав працювати перший такий клуб, вже було проведено 6 заходів, у яких взяли участь 139 осіб. З минулого тижня правовий клуб запрацював у Харкові.

  «Вже до кінця року ми запустимо правовий клуб нового формату у Львові та Києві. Завдяки таким центрам рівень підготовки наших працівників, які надають правові послуги українцям, буде значно покращено», - зазначив Міністр юстиції.

  Він зауважив: Міністерство юстиції і Уряд продовжуватимуть підтримку ініціатив, які запроваджуються в системі безоплатної правової допомоги. Підтвердженням цьому є запровадження цього року національного проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

  «Саме зараз ми працюємо із серйозним блоком питань щодо захисту прав громадян. Це напрямки, пов’язані із захистом прав підприємців, прав дитини та захисту трудових прав українських громадян та повернення їм зароблених коштів», - заявив Павло Петренко.

  Посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив, що приємно спостерігати як система безоплатної правової допомоги в України постійно розширюється і набуває нової якості.

  «Те, що було мрією кілька років тому, вже стало реальністю. Сотні тисяч українців у пунктах надання безоплатної правової допомоги отримують захист. Ці зміни стають частиною великої якісної зміни в системі юстиції, свідками якої є ми», - наголосив Роман Ващук.

  На його переконання, завдяки відкриттю цього клубу, жителі південних регіонів України отримають кращий доступ до якісної первинної і вторинної правової допомоги. А спеціалісти - майданчик, де зможуть обговорювати питання об’єднання зусилля для захисту прав громадян.

  За словами виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Олександра Сушка, доступ до правосуддя є необхідною умовою відкритого суспільства.

  «Наша програма «Права людини і правосуддя» вже протягом багатьох років крок за кроком допомагає державі будувати систему взаємодії з громадянами у сфері правосуддя, в якій кожен має рівний доступ до правової допомоги. А створивши мережу правових клубів "PRAVOkator" Міністерство юстиції спільно з громадянським суспільством закладає нову якість діалогу між державою та громадянами, яка найбільшою мірою відповідає і запитам самих громадян, і найкращим міжнародним практикам», - підкреслив він.

  «Унікальність клубу полягає у тому, що він багатофункціональний та однаково буде корисним для роботи як адвокатів, так і представників Нацполіції, територіальних громад. Цей проект створений для обміну досвідом, напрацювання та поширення найкращих практик у сфері права і правосуддя. В Клубі допоможуть вирішити юридичні колізії, проаналізують ситуацію, яка виникла, та знайдуть рішення за допомогою експертів на місці», – переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

  Нагадаємо: правові клуби мають сприяти трансформації суспільних відносин в правовій сфері та налагодженню діалогу на місцевому рівні між всіма зацікавленими сторонами.

  Основні напрями діяльності:

  1. Розвиток організаційної спроможності громад – надання матеріально-технічної бази для проведення навчальних заходів у сфері права, які мають обмежені можливості поширювати свою діяльність на регіональному рівні.

  2. Аналітика – збір найкращих практик; вивчення потреб професійних спільнот; оцінка правових потреб населення; професійна комунікація та адвокація змісту реформ далеко за межами сфери безоплатної правової допомоги.

  3. Посилення правової обізнаності громадськості. Правопросвітництво.

  4. Посилення спроможності професійних спільнот. Заходи з навчання та розвитку.

  5. Розвиток партнерств та мережування – залучення тренерів, експертів, представників навчальних закладів та міжнародних організацій у сфері надання правової допомоги.