• In English
 • Павло Петренко: Мін’юст готовий підтримувати усі ініціативи із захисту прав дітей
  Міністерство юстиції України, опубліковано 06 червня 2018 року о 15:01

  Об’єднання вже діючих ініціатив Мін’юсту щодо захисту дітей з проектом створення офісу освітнього омбудсмена дасть змогу краще захистити права найменших українців. Про це сьогодні на засіданні Уряду заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Для Міністерства юстиції й Уряду питання захисту дитячих прав і розвитку освіти є ключовими. Тому ми маємо синхронізувати ініціативи Міністерства освіти та науки щодо створення офісу освітнього омбудсмена з проектами Мін’юсту в сфері захисту прав дітей, які вже зараз ефективно працюють і демонструють реальні результати», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Він нагадав, що під патронатом Президента та Кабінету Міністрів діє національний проект Міністерства юстиції «Я маю право!», великий блок роботи якого стосується саме захисту прав дітей. Серед найбільш важливих напрямків роботи проекту - боротьба з корупцією в освітніх закладах, боротьба з булінгом і насильством над дітьми.

  «Якщо не буде контакту безпосередньо з дітьми у школах чи у вищих навчальних закладах, діяльність такого омбудсмена не матиме реальних результатів. Наша пропозиція полягає у тому, щоб об’єднати зусилля в рамках проекту «Я маю право!» з інститутом освітнього омбудсмена. Це дасть змогу покращити стан справ з навчанням неповнолітніх тим правам, які вони мають. Зокрема, це стосується й інформації про неприпустимість фізичного чи психологічного тиску на дітей», - наголосив Міністр юстиції.

  Водночас він зауважив, що Мін’юст розраховує, що вже завтра Верховна Рада зробить ще один важливий крок у напрямку забезпечення прав найменших громадян держави.

  Нагадаємо, що ініціатива Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває діє з лютого цього року. Вже прийняте законодавство забезпечило виконавців міністерства реальними засобами впливу на злісних неплатників аліментів.

  Завдяки цьому з початку року вдалося стягнути 1,6 млрд грн боргів зі сплати аліментів на користь сотень тисяч дітей.

  Близько 117 тисяч боржників позбавлені права покидати територію України, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Складено 17 208 протоколів про призначення суспільно корисних робіт. 9,2 тисячі неплатників оголошено в розшук.

  Наразі у Верховній Раді готовий до розгляду в цілому другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває. Він не лише запроваджує більш жорсткі санкції до неплатників, а й підвищує мінімальний рівень утримання дітей та запроваджує реальні стимули для тих батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки.