• In English
 • Парламент ухвалив законопроекти щодо захисту прав споживачів фінпослуг та вдосконалення процедури проведення фінреструктуризації
  Міністерство фінансів України, опубліковано 11 вересня 2019 року о 18:14

  Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації».

  Прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» – один із пунктів співпраці з МВФ, що передбачений Меморандумом про економічну і фінансову політику в рамках програми Стенд-бай. Він регулює повноваження державних органів та принципи захисту прав споживачів фінансових послуг і визначає відповідальність фінансових установ за порушення таких прав.

  Документ також усуває недоліки чинного законодавства та створює єдиний для всіх кредиторів підхід до визначення розрахунку загальної вартості кредиту для споживача та розрахунку реальної річної процентної ставки. Після ухвалення Закону держава зможе оперативно реагувати на порушення прав громадян, які стали споживачами фінансових послуг, і притягати до відповідальності недобросовісні компанії.

  Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації» передбачає проведення спільної процедури фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами, але мають різних кредиторів.

  Також положеннями законопроекту передбачається подовжити дію Закону України «Про фінансову реструктуризацію» на шість років.

  Застосування норм Закону зменшить регуляторні перешкоди для здійснення фінансової реструктуризації грошового зобов’язання та господарської діяльності боржників, а також сприятиме повному застосуванню способів реструктуризації з боку банків.