• In English
 • “Отримання дозволів на будівництво” зайняло найвищу позицію серед усіх компонентів у рейтингу Doing Business-2019, - Лев Парцхаладзе

  “30-те місце, яке зайняв компонент “Отримання дозволів на будівництво” - це найвища позиція серед усіх 10 показників, за яким розраховується рейтинг Doing Business. З 190 країн, які беруть участь у рейтингу, за розвитком будівництва ми 30-ті! За показником “Отримання дозволів на будівництво” Україна випередила Австрію, Польщу, Фінляндію, Латвію, Канаду, Білорусь, Казахстан і навіть Японію”, - наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  У новому рейтингу легкості ведення бізнесу - Doing Business-2019, який 31 жовтня опублікував Світовий банк, Україна піднялася з 35-го на 30-те місце за будівельним компонентом. Загальний рейтинг країни зріс з 76-го до 71-го місця.

  Лев Парцхаладзе зазначив, що в минулому році компонент “Отримання дозволів на будівництво” показав рекордне зростання серед усіх 190 країн — з 140-го на 35-те місце, тому збереження та зміцнення цих позицій у поточному році є позитивним результатом.

  За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку.

  Довідково

  Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.