• In English
 • Операція "Полісся": МВС укріплює кордон з Білоруссю у Чорнобильскій зоні відчуження на Київщині
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 24 листопада 2021 року о 18:51

  Сьогодні, 24 листопада, перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін та заступник Міністра внутрішніх справ Мері Акопян проінспектували хід укріплення північного кордону країни в Київській області, неподалік від міста Чорнобиль.

  На Чорнобильську зону відчуження припадає 34 км спільного з Білоруссю державного рубежу.

  Євгеній Єнін повідомив, що у рамках спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся» прикордонні наряди посилено розгортають контрольні пости.

  У МВС організували роботу координаційних штабів, об’єднали їхню роботу на центральному та обласних рівнях. А на районному – утворили координаційні групи управління – все, щоб керувати спецоперацією було простіше та ефективніше, а обмін інформацією відбувався миттєво.

  «Ми контролюємо основні шляхи, які ведуть до кордону. Також буде здійснюватися перевірка автобусних станцій та вокзалів і проводитимемо попереджувальні заходи в прикордонних населених пунктах. Жодних штучних впливів «братських» держав на Україну не дозволимо!» – запевнив він.

  Заступник Міністра також повідомив, що уже зараз на кордон прибуває посилення – 8 500 військовослужбовців, про яких раніше згадував Денис Монастирський. Підрозділи МВС застосовують для патрулювання і моніторингу авіацію, безпілотники та інші технічні засоби спостереження.

  Також сьогодні розпочалися тактичні навчання. Відпрацьовуються усі сценарії можливої ескалації міграційної кризи у прикордонних містах та селах.

  Глава Нацполіції Ігор Клименко нагадав, що бійці Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції розпочали комплекс заходів, направлених на злагодженість сил для охорони громадського порядку у прикордонних з Республікою Білорусь містах та районах.

  «Ці заходи спрямовані на злагодженість дій Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Державної прикордонної та міграційної служб з метою забезпечення порядку на прикордонних територіях. Упродовж цього та наступного тижня ми відпрацюємо алгоритми можливих дій мігрантів, тому важливо, аби правоохоронні відомства були готові до усіх ймовірних сценаріїв», – повідомив Ігор Клименко.


  «Забезпечення правопорядку на прикордонній території Київщини значно ускладнюється тим, що межа знаходиться на території зони відчуження, — наголосив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. — Саме тому ми маємо відпрацювати послідовність дій усіх відомств у випадку незаконного проникнення іноземних громадян на територію України».

  Нагадаємо, у рамках посилення охорони кордону з Білоруссю розпочалася спеціальна прикордонна операція «Полісся».