• In English
 • Онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України» об’єднав владу, громади і бізнес у питаннях заміщення імпортних енергоресурсів та «зеленому» переході

  Перший всеукраїнський онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України», ініційований Держенергоефективності під егідою Міненерго, підняв актуальні для всіх громад, особливо для новообраних голів, питання зменшення залежності від імпортних енергоресурсів.

  «Енергоефективність та «зелена» енергетика – шлях не лише до енергонезалежності, а й до розвитку сильної економіки і заможного суспільства. Тому заради прориву у цій сфері об’єднуються і Уряд, і місцева влада, і бізнес, і експертне середовище. І для цього у нас є арсенал ініціатив, щоб ставати менш залежними від імпорту енергоносіїв, щоб кожна родина жила в комфорті, щоб країна стала гідним учасником Європейського «зеленого» переходу», - повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Так, під час заходу Міненерго та Держенергоефективності із партнерами представили:

  ініціативи, які передбачають підтримку підвищення енергоефективності у різних секторах економіки;

  законопроекти для активізації використання місцевих видів палива замість імпортних (біржа твердого біопалива, вирощування енергокультур тощо);

  інструменти фінансування «зелених» проектів (зелені облігації, фонд гарантування кредитів) та багато іншого.

  Представники міжнародних організацій поділилися інформацією про програми підтримки, бізнес – успішними проектами генерації енергії «не з газу», а міські голови –досвідом заміщення газу та підвищення енергоефективності в громадах.

  У свою чергу, Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, звернув увагу понад 900 учасників форуму на те, що в країні є міста, які переходять на альтернативні джерела енергії замість імпортованого газу та є взірцями для інших. Наприклад, Кам’янець-Подільський вже на 60% забезпечує себе тепловою енергією з біомаси.

  «Сьогодні в регіонах є справжні господарі, які на власному досвіді показують, яким чином можна відмовлятися від імпортних енергоресурсів, що виводять кошти з регіонів, і працювати на місцевих видах палива, які навпаки - створюють робочі місця, поповнюють бюджети і покращують економіку регіону», - підсумував Юрій Шафаренко.

  Детальніше – на сайті Держенергоефективності.