• In English
 • Ольга Стефанішина підбила підсумки з послами ЄС напередодні звіту Єврокомісії про розширення
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 жовтня 2023 року о 11:21

  У понеділок, 23 жовтня, відбулась зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з послами держав-членів Європейського Союзу. Зустріч відбулась напередодні публікації щорічного звіту Європейської Комісії про розширення, в якому йтиметься і про Україну.

  Делегацію європейських дипломатів очолила новопризначений Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

  «Це, ймовірно, наша остання зустріч перед публікацією звіту Єврокомісії щодо розширення і подальшою роботою, яка розпочнеться безпосередньо у столицях держав-членів ЄС після його оприлюднення. Тож сьогодні я хочу надати загальний огляд виконаної роботи з нашого боку, а також обговорити очікування щодо наступних кроків. Ми свідомі того, що рішення щодо початку переговорів про вступ України базуватиметься на досягненнях. Ми віддані цьому принципу і підготували міцну основу для того, щоб Європейська Комісія ухвалила рішення рекомендувати лідерам ЄС дати старт таким перемовинам», – заявила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр нагадала, що за рік Україна здійснила важливі перетворення у сфері верховенства права, зокрема було перезавантажено ключові органи судової системи. Крім того, відтепер, вперше в історії України обрання суддів Конституційного Суду відбуватиметься на прозорій конкурсній основі.

  Україна привела національне законодавство з регулювання медіа і реклами у відповідність до міжнародних норм, що було визнано в проміжній оцінці ЄС. Також було ухвалено Закон про національні меншини (спільноти) та зміни до нього у відповідності до рекомендацій Венеційської Комісії. У своїх виступах посли держав-членів ЄС відзначили досягнення України, зокрема щодо посилення боротьби з корупцією.

  «Наша головна мета – щоб все, що здійснюється в Україні в сфері боротьби з корупцією, викликало довіру та визнавалося нашими партнерами, які є основними інвесторами у виживання України як держави під час війни та нашого повоєнного відновлення», – додала урядовиця.

  Окремо вона нагадала, що Уряд України, не чекаючи офіційного старту переговорного процесу, вже розпочав необхідну підготовку до нього. Так, було ініційовано селф-скринінг відповідності національного законодавства України праву ЄС. Понад 80 органів державної влади та державних установ вже проаналізували близько 28 тисяч актів законодавства ЄС.

  «Євроінтеграція стала одним з ключових джерел потужної мобілізації всередині країни від початку війни. Українські військові, які захищають нас на полі бою, слідкують за всім, що Україна робить для наближення з ЄС. Рішення про початок переговорів про вступ з Україною є важливим кроком, що зміцнить єдність, лідерство Об’єднаної Європи», – додала вона.