• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 24 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 24 жовтня 2023 року о 11:17

  Ситуація в енергосистемі станом на 24 жовтня: внаслідок падіння уламків на Кіровоградщині пошкоджено лінії електропередачі, через обстріли та технологічні порушення без світла залишалися споживачі у 9 областях

  Наслідки обстрілів

  У Кіровоградській області внаслідок обстрілу (падіння уламків) пошкоджено лінію електропередачі, є знеструмлені споживачі. Ведуться відновлювальні роботи.

  Триває подальше обстеження руйнувань, завданих напередодні ракетно-бомбовими ударами по енергетичних об’єктах у Донецькій області.

  Стан мереж

  Учора дією захисту відключалася підстанція оператора системи передачі 330 кВ у Чернігівській області. Без світла залишалися 2,6 тис. споживачів. Наразі всіх заживлено.

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Ситуація у регіонах

  Внаслідок технологічних порушень минулої доби тимчасово знеструмлювалися: у Київській області - 3,4 тис. споживачів, у Запорізькій області - понад 1 тис. споживачів. Наразі всіх заживлено.

  Також через техпорушення залишаються без світла 14 населених пунктів у Чернігівській області.

  Ситуація у прифронтових областях

  Через обстріли на Донеччині знеструмлювався 21 населений пункт, на Дніпропетровщині – 3 населених пункти. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили понад 16 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти в Донецькій та Дніпропетровській областях.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні минулої доби підключили 330 точок доступу, знеструмлених після підтоплення. Без світла залишаються 1,2 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,69 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 78 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 2 702 МВт*год.