• In English
 • Мінреінтеграції звітує про пів року роботи Координаційного штабу з питань ВПО

  Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб був створений рішенням Уряду 18 квітня 2023 року. Коордштаб очолює Віце-прем’єр-міністр- Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

  У його засіданнях беруть участь представники центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської військових адміністрацій, міжнародних і громадських організацій та інші.

  Цим штабом координуються питання соціального захисту ВПО, сприяння їх працевлаштуванню й інтеграції у приймаючі громади тощо.

  За результатами роботи Коордштабу з питань ВПО було розроблено і прийнято низку урядових постанов. Зокрема:

  • «Про координаційні центри підтримки цивільного населення»;

  • «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»;

  • «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб»;

  • «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

  На виконання цих рішень утворено Координаційні центри підтримки цивільного населення та Ради з питань ВПО при всіх обласних військових адміністраціях (ОВА). Крім того, наразі триває створення таких Рад та Коордцентрів на районному рівні й при органах місцевого самоврядування.

  Також завдяки роботі Координаційного штабу з питань ВПО вже 22 ОВА затвердили комплексні регіональні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

  Нагадаємо, у разі виникнення питань внутрішні переселенці можуть звертатися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за телефоном: (066) 813-62-39.