• In English
 • Ольга Стефанішина: Важливо якнайшвидше напрацювати механізм ефективної допомоги постраждалим від сексуального насильства
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 квітня 2022 року о 14:14

  6 квітня за ініціативи Віце-прем‘єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної відбулось тематичне засідання секторальної робочої групи “Гендерна рівність” щодо реагування та протидіі сексуальному насильству в умовах війни.

  Віце-прем’єр-міністр обговорила з представниками Посольств Швеції, Британії та Канади, агенціями ООН в Україні, а також представниками Мінсоцполітики, МОЗ, Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора та громадських організацій питання невідкладної допомоги постраждалим та подолання наслідків сексуального насильства в умовах війни.

  Сторони визначили пріоритетні потреби у допомозі для комплексної роботи зі свідками й жертвами сексуального насильства, зокрема необхідність якнайшвидшого запуску процесу надання постраждалим медичної, психологічної та правової допомоги.

  “Важливо в якомога коротші терміни напрацювати механізм максимально ефективного і якісного надання допомоги постраждалим від сексуального насильства. Маємо допомогти кожному та кожній. Це мій особистий пріоритет”, - зазначила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості того аби вся допомога жертвам сексуального насильства виходила виключно з реальних потреб постраждалих та у координації з державними органами влади.

  Ольга Стефанішина зокрема закцентувала на необхідності інформування населення щодо порядку дій у випадку, якщо вони стали свідками та жертвами насильства.

  Під час засідання учасники зокрема обговорили питання недопущення повторної травматизації при роботі з постраждалими, які розповідають подробиці злочинів медикам, психологам та слідчим, а також погодили необхідність скоординованого експертного розслідування злочинів російських військових на території України.

  Учасники зустрічі домовились синхронізувати подальшу роботу для узгодженої розбудови механізму допомоги жінкам, дітям та особам похилого віку, які зазнали сексуальнього насильства та інших знущань внаслідок російсько-української війни.