• In English
 • Ольга Стефанишина: Переливання крові по-європейськи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 20 березня 2019 року о 14:04

  Як і для чого Україна починає будувати нову систему крові і коли діятимуть європейські стандарти, розказала заступник Міністра з європейської інтеграції Ольга Стефанишина у колонці для видання «Новое время».

  «Нині маємо критичний стан системи за багатьма показниками. Щоби врятувати її та вивести на якісно новий рівень, «косметичного ремонту» мало – потрібен комплексний підхід і докорінні зміни», – говорить Ольга Стефанишина.

  Докорінні зміни втілюватимуться у короткі строки – всього за 4 роки. Механізм змін уже ухвалений Урядом і передбачає оновлення ресурсів та підвищення кваліфікації кадрів, нові підходи у фінансуванні, ліцензуванні, технічному оснащенні, зміну структури і чітке розмежування функцій.

  «Це якраз той випадок, коли «по-європейськи» і «якісно» означає трансформацію на всіх рівнях. Кінцева мета цих змін – щоби кожен українець своєчасно (не через друзів і родичів) міг би отримати якісні та безпечні компоненти донорської крові у достатній кількості. Усе це відбуватиметься в рамках наближення законодавства України до стандартів ЄС», – підкреслює заступник Міністра.

  Нарешті в Україні з’явиться єдиний національний реєстр донорів та запрацює єдина система, в якій можна буде легко відстежити усі надходження крові.

  «Передусім здавати кров – це рятувати чиєсь життя. Кожен третій хоча б раз у житті потребує донорської крові та її компонентів. Найчастіше – це онкохворі, люди із хворобами серця, недоношені діти, жінки при складних пологах та учасники серйозних аварій. Один донор рятує три життя», – говорить Ольга Стефанишина.