• In English
 • Ольга Ревук взяла участь у семінарі-тренінгу для студентів журналістики «Висвітлення проблематики торгівлі людьми в медіа»
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 травня 2021 року о 16:49

  Заступник Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ольга Ревук 20 травня виступила спікером на семінарі-тренінгу для студентів журналістики «Висвітлення проблематики торгівлі людьми в медіа».

  За словами Ольги Ревук, окрім економічних причин, які сприяють торгівлі людьми та змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах України, важливими факторами також є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав, поширення стереотипів та багато інших факторів.

  «Саме тут, ключову роль відіграють засоби масової інформації, які покликані розвіяти міфи навколо цього явища та донести до людей всю важливість розуміння проблеми торгівлі людьми», - підкреслила заступниця Міністра.

  Ольга Ревук прокоментувала виклики у протидії торгівлі людьми в Україні:

  «Збройний конфлікт, спричинений Російською агресією, який триває на території України, став одним із серйозних викликів для України у протидії торгівлі людьми.

  Масове переміщення населення з окупованих та охоплених війною регіонів, пошук нового місця проживання, пошук роботи, збільшена конкуренція на ринку праці, пошук та влаштування дітей в навчальні заклади, - все це підвищило уразливість громадян та, відповідно, збільшило ризик їх потрапляння у ситуації торгівлі людьми.

  Крім того, збройний конфлікт спричинив збільшення випадків домашнього насильства, особливо в сім’ях ветеранів АТО / ООС, що також стало поштовхом до потрапляння у торгівлю людьми, оскільки постраждалі від насильства, намагаючись врятуватися від домашнього тирана, схильні прийняти ризиковану пропозицію, в тому числі працевлаштування за кордоном.

  Внаслідок збройного конфлікту та тимчасової окупації АР Крим, стрімко зросла внутрішня торгівля людьми на території України.

  Так, у період з 2012 року по квітень 2021 року, Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 1032 громадянам, з них 383 особи були експлуатовані всередині країни (використання у збройних конфліктах), за кордоном - 647.

  Другим серйозним викликом у протидії торгівлі людьми не лише для України, але й для всього світу, стала пандемія, спричинена вірусом COVID-19.

  Втрата доходів через вимушене перебування вдома, втрата роботи, соціальних контактів, ускладнений доступ до соціальних послуг та сервісів, недоступність багатьох сервісів, закритість кордонів, страх за власне здоров’я та здоров’я близьких, - все це збільшує стрес і уразливість населення до торгівлі людьми.

  Діти, які під час карантину навчаються дистанційно, більшість свого часу проводять за комп’ютером та в мережі Інтернет, що збільшує ризик стати жертвами кібер-злочинів, зокрема втягнення дітей у виготовлення та розповсюдження порнографічного контенту».

  Заступник Міністра висловила вдячність багаторічним партнерам Мінсоцполітики - Представництву МОМ в Україні за сприяння у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо підвищення рівня обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми.