• In English
 • Марина Лазебна зустрілася з учасницями школи політичної участі для жінок і дівчат з інвалідністю
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 травня 2021 року о 16:39

  18 травня відбулася зустріч Міністра соціальної політики Марини Лазебної з учасницями школи політичної участі для жінок і дівчат з інвалідністю „Лідерка”. Учасниці школи поділилися власним досвідом та проблемами, з якими вони стикаються, зокрема щодо отримання якісної освіти, низького рівня зайнятості жінок з інвалідністю, деінституціалізації та соціальної безбар’єрності.

  Марина Лазебна зазначила, що діючі норми Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, як доведено на практиці, є недостатньо ефективними, зокрема в частині відсутності мотивації роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю. Тому в березні цього року Уряд схвалив проект Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю”, яким пропонується осучаснити норми законодавства України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю, створивши сприятливі умови, що враховуватимуть інтереси як осіб з інвалідністю, так і роботодавців.

  Питання захисту прав жінок з інвалідністю є мультидисциплінарним та потребує злагодженої роботи всього Уряду. З метою координації роботи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у квітні було прийнято Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року. План дій передбачає кроки щодо імплементації та реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, у тому числі і з питань працевлаштування, освіти, соціальних послуг тощо.

  Міністерство соціальної політики відкрите до діалогу та співпраці з громадянським суспільством.