• In English
 • Ольга Оніщук: У Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності
  Міністерство юстиції України, опубліковано 10 червня 2021 року о 15:04

  У Верховній Раді зареєстрований фінальний текст законопроекту щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності. Законопроект передбачає комплексні законодавчі зміни, які мають на меті наблизити нотаріат України до кращих міжнародних стандартів нотаріату латинського типу, оптимізувати роботу нотаріусів, досягти максимальної ефективності і доступності нотаріальних дій для громадян. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

  Вона зазначила, що реформа нотаріату тримається на трьох «китах» - кроках, які передбачають масштабну цифровізацію нотаріальної діяльності, перехід до єдиного нотаріату та розширення сфери компетенції нотаріусів.

  «Сьогодні система нотаріату має розгалужену мережу регіонального представництва і потужний кадровий потенціал - кваліфікованих, досвідчених юристів, тому громадяни із різних, навіть найвіддаленіших, куточків країни матимуть змогу отримати професійну допомогу правників та якісні реєстраційні послуги», - зауважила заступник Міністра.

  Відповідно до законопроекту, нотаріуси отримають право: реєструвати шлюби та розлучення; встановлювати факт родинних відносин між фізичними особами; встановлювати факт належності правовстановлюючих документів особі; засвідчувати вірність паперової копії електронного документа; забезпечувати докази, тобто засвідчувати за письмовою заявою особи дані (інформацію), на підставі яких встановлюється наявність або відсутність обставин, що мають юридичне значення.

  Також, у межах реалізації нової функції щодо забезпечення доказів, нотаріуси зможуть надавати громадянам та представникам бізнес-спільноти абсолютно нові послуги, зокрема здійснювати: документування (фіксацію) інформації, яка відома особі; огляд речей, інших об'єктів, у тому числі вебсайтів, інших місць збереження даних в мережі Інтернет; відео- та аудіозапис.