• In English
 • Ольга Буславець обговорила з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства питання стабілізації ситуації в енергетиці
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 24 травня 2020 року о 10:35


  В.о. Міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець провела відеоконференцію з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем і обмінялася з ним думками стосовно питань поточної співпраці та шляхів стабілізації ситуації в енергетичній сфері.

  Ольга Буславець подякувала Секретаріату Енергетичного Співтовариства за підтримку України на шляху створення повноцінного ринку електроенергії відповідно до енергетичного законодавства ЄС: «Я впевнена, що тільки повне приведення українського законодавства у відповідність з європейськими нормами та стандартами створить сприятливі умови інтеграції енергетичних ринків України та ЄС».

  Також Міністр подякувала Янезу Копачу за рекомендації та зауваження, надіслані Енергетичним Співтовариством до постанови, яким Кабінет Міністрів України частково змінив Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.

  «Після отримання Ваших рекомендацій Міністерство, розуміючи важливість нашої співпраці, одразу надіслало Вам листа щодо причин, які зумовили необхідність прийняття нами рішення про зміну Порядку. Ми знаємо, що пакет документів про перехід до фінансової системи ПСО, погоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, був готовий ще перед запуском нової моделі ринку електричної енергії в липні 2019 року. Але тоді Кабінет Міністрів обрав інший механізм ПСО, який негативно вплинув на функціонування ринку. Сьогодні, враховуючи складну ситуацію на енергетичному ринку України, перехід до фінансової моделі ПСО, на жаль, потребує додаткового часу та буде проходити поступово. Тому ми запропонували тимчасове рішення, яке буде діяти до моменту запровадження фінансового механізму ПСО», - пояснила Ольга Буславець.

  В.о. Міністра запевнила директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства, що вона повністю розділяє позицію Енергетичного Співтовариства щодо запровадження фінансового механізму покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії. І усі пропозиції, надані Співтовариством, будуть опрацьовані в рамках Робочої групи з розробки фінансової моделі ПСО, яка створена за участі представників КМУ, Мінекоенерго, НКРЕКП, НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», Товарної Біржі «Українська енергетична біржа», ДП «Гарантований покупець», USAID та Федерації роботодавців ПЕК.

  «Я впевнена, що і Міністерство, і НКРЕКП, на яку покладено функції інформування Секретаріату Енергетичного Співтовариства про можливі наслідки для конкуренції на ринку електричної енергії України від змін нормативно-правових актів, обов’язково проінформують Вас про напрацювання Робочої групи», - запевнила в.о. Міністра.

  У підсумку Мінекоенерго і Секретаріат Енергетичного Співтовариства домовилися підтримувати постійний діалог, щоб спільно напрацьовувати рішення, необхідні для стабілізації і розвитку енергетичної галузі України.