• In English
 • Олена Сукманова: Кожна п’ята компанія в Україні внесла до держреєстру дані про своїх бенефіціарів
  Міністерство юстиції України, опубліковано 30 січня 2019 року о 16:26

  Кожна п’ята з понад мільйона компаній в Україні внесла до Єдиного державного реєстру дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників. Про це Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова сказала, виступаючи на конференції «EITI First National Report» у Вірменії.

  «На сьогодні зареєстровано 1 млн 66 тис. юридичних осіб і кожна п'ята компанія надала до реєстру дані про бенефіціарних власників. Зараз ми зосереджені на подальшому розвитку державної політики для досягнення найвищих стандартів прозорості бенефіціарної власності», - сказала Олена Сукманова.

  За її словами, з серпня 2018 року Мін’юст запровадив нові правила реєстрації і тепер при здійсненні будь-яких реєстраційних дій компанія повинна розкрити дані про своїх бенефіціарних власників.

  «Завдяки цьому у 2018 році ми побачили значний прогрес у поданні компаніями до реєстру даних про своїх бенефіціарів», - сказала перший заступник Міністра юстиції.

  Вона зазначила, що Єдиний державний реєстр, який найближчим часом запрацює в оновленому режимі, дозволить здійснювати пошук бенефіціарного власника за ім’ям. Таким чином буде надаватись інформація про всі компанії, в яких дана особа визначена як кінцевий бенефіціар.

  «Окрім того, буде забезпечено повноту розкриття даних про кінцевих бенефіціарних власників - вказуватиметься як характер впливу (прямий або непрямий контроль), так і відсоток власності. У то й же час перевірка даних про власників є дуже складним питанням не тільки для України, а й для всіх країн світу», - наголосила Олена Сукманова.

  «З одного боку, ми повинні заохочувати бізнес показувати своїх бенефіціарів, а з іншого - цей процес не повинен призводити до погіршення умов для відкриття бізнесу або до деяких затримок у процедурі реєстрації. Тобто тут дуже важливо дотримуватися балансу», - наголосила Перший заступник Міністра юстиції.

  Вона нагадала, що нещодавно Уряд затвердив новий План дій щодо впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки.

  «Одним з передбачених заходів є «Забезпечення механізму верифікації бенефіціарних власників». Для виконання цього заходу Міністерство юстиції зараз розробляє концепцію створення ефективного механізму верифікації в активному діалозі з іншими зацікавленими сторонами: державними органами, міжнародними партнерами та неурядовими організаціями», - підсумувала Олена Сукманова.

  Довідково

  EITI (The Extractive Industries Transparency Initiative ) - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, який впроваджується у 52 країнах світу, зокрема у США, Норвегії, Великій Британії, Німеччині тощо. Він передбачає забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття державних доходів від видобувного сектору, у першу чергу для компаній нафтогазового, а також вугільного та залізорудного секторів.